Акція "Захопи Уол-Стріт": Європою ширяться протести

  Не вщухають протести в Європі. На вулиці вийшли - мешканці Німеччини. Сотні демонстрантів - долучилися до світового руху, який почався із закликів Нью-Йоркців захопити Уол-Стріт. Водночас у Іспанії - відбулася демонстрація вчителів. У ній взяли участь тисячі - освітян. Вимагали від влади - більших зарплат і сприятливіших умов праці.

  Іспанські вчителі - знову протестують. На вулиці Мадрида вийшли кілька тисяч людей. Вони несли транспаранти з написами на кшталт "Наше майбутнє - ніколи не було похмурішим". Обурення спричинило - скорочення бюджету на освіту і чергові новації місцевої влади. Згідно з ними, кожен педагог повинен взяти додаткові дві години навантаження на тиждень. Освітяни кажуть: такі умови роботи - неприйнятні. До того ж, це призведе до зростання безробіття. 

  Тереза, викладачка: "Гадаю, зараз нам необхідна якнайбільша публічність. Влада надто довго не прислуховувалася до освітян, наші потреби - просто ігнорували. Але те, що ми робимо - дуже важливо для суспільства, для усіх його верств. Адже ми - навчаємо дітей у класах, ведемо з ними індивідуальну виховну роботу. І ці діти  потім визначатимуть майбутнє країни".

  Протестують і в Німеччині. Щоправда, вимоги тамтешніх невдоволених - більш глобальні. Люди виступають проти панівної ролі фінансових корпорацій у суспільстві. За прикладом американських демонстрантів - з їхнім девізом "Захопи Уол-Стріт" - власний протест німці провели під гаслом "Захопи Берлін". У акції взяли участь кількасот людей. Вони пройшли маршем до Рейхстагу. Схожа демонстрація - відбулася і у Франкфурті. 

  Фройке Дистельрат, речниця міжнародного антиглобалістського руху:  "Гадаю, є загальні питання, які хвилюють мешканців усіх країн світу. Йдеться про демократію і про те, що з нею може статися, якщо банки та фінансові ринки почнуть домінувати у політиці і нав`язувати суспільству рішення, вигідні лише для себе".

  Антикапіталістичні протести - охоплюють дедалі нові країни світу. Спочатку гасла проти засилля корпорацій - лунали лише у США, потім - їх підхопили в Європі та Азії. Зрештою до акцій непокори - долучився навіть Іран. Близько трьох сотень студентів влаштували мітинг під стінами посольства Швейцарії. Воно представляє інтереси США в Тегерані відтоді, як країни розірвали дипломатичні відносини. Іранські студенти - як і американські та європейські протестувальники -  виступають проти капіталізму.

  Попередній матеріал
  Президентські вибори у Болгарії
  Наступний матеріал
  У Києві стартував кінофестиваль "Молодість" [відео]
  Теги: