Омелян Коваль
Омелян Коваль соцмережі

У Львові помер один із лідерів ОУН, що пройшов табір смерті Аушвіц

У лютому цьогоріч Омеляну Ковалю мало виповнитися 99 років

У суботу, 19 січня, у Львові помер один із лідерів ОУН (б), колишній в'язень концтабору Аушвіц-Біркенау Омелян Коваль. Про це сповістив голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович у себе на Facebook.

"Відходить історія. Нині помер Омелян Коваль – один з лідерів ОУН (б), в'язень нацистського табору "Аушвіц", – зазначив В'ятрович.

За його словами, в лютому Ковалю мало виповнитися 99 років. Останні роки чоловік проживав в Україні.

"Він переміг смерть і, вийшовши на волю, взявся розбудовувати українську громаду в Бельгії. На схилі літ знайшов у собі сили ще раз перейти своє важке життя, відтворивши його в спогадах, які залишив для нащадків", – додав голова Інституту нацпам'яті.

Про місце поховання Омеляна Ковеля буде повідомлено незабаром.

Довідково: Омелян Коваль народився 24 лютого 1920 року в селі Рахиня, що на Івано-Франківщині. У свої 18 - вступив до лав ОУН. 1941 року брав участь у проголошенні Акту відновлення Української держави.

Згодом Коваля заарештували німецькі окупанти, а вже влітку 1942-го він потрапляє до концентраційного табору Аушвіц-Біркенау разом із групою з 25 українських політичних в'язнів, серед яких – Василь Бандера, Степан Ленкавський і Петро Мірчук. З "Аушвіца" українця переводять спершу в табір "Мельк", потім – "Ебензее". І вже 1945 року Коваля звільнено американськими військами.

Після війни Омелян Коваль займався громадською діяльністю. Так, у 1952 році очолив Спілку української молоді та низку інших українських організацій у Бельгії, був головою Світового конгресу українців.

Попередній матеріал
Коболєв озвучив собівартість видобутку природного газу "Нафтогазом"
Наступний матеріал
Загублені: поліція відшукала 4 маленьких дівчат, що зникли напередодні
Loading...