У Луганську судяться щодо позбавлення Бандери звання Героя України

  У Луганську розпочався судовий процес, у якому позивачі вимагають позбавити Степана Бандеру звання Героя України. Аналогічні слухання тривають у Донецьку, де позивачі намагаються відібрати таке ж звання у Романа Шухевича.

  У Луганському окружному адмінсуді до розгляду справи за суттю так і не дійшли. Позивач - Валерій Голенко - звертався до суду як голова облради, але минулого четверга став керівником облдержадміністрації. Тепер він хотів би виступати у суді як приватна особа, але суд на це дозволу не дав, і оголосив перерву до 7-го квітня. За цей час облрада та її новий голова мають підтвердити або відкликати свої претензій. Відповідач - уповножений представник Президента України - згідно із дозволом судді на засідання не приходить.

  Олександр Юрченко, представник позивача: "Есть ряд нарушений законодательства Украины — закона о госнаградах и устава о герое Украины. Бандера не был гражданином, госархив подтвердил; за героичесие поступки присваивается Золотая звезда и в Законе указывается что неприсваивается за поступки в прошлом".

  Попередній матеріал
  Головою Вищої ради юстиції обрано Володимира Колесниченка
  Наступний матеріал
  Клінтон: США не допустять ядерної зброї в Ірані
  Теги: