5.ua

У Люстраційному комітеті розповіли, як чиститимуть владу від злочинців

  Заборонити обіймати державні посади чиновникам, які працювали на режим Януковича та інтереси Росії – пропонує Люстраційний комітет при Кабміні. За словами його голови, Єгора Соболєва, закон про люстрацію Верховна Рада має ухвалити до 13 березня.

  Йдеться про усунення від влади не лише чиновників, які були причетними до попереднього керівництва, але й суддів загальної юрисдикції, які не опиралися тискові влади і ухвалювали потрібні владі рішення. Окрім того, очищатимуть державу від хабарників. Їхні прізвища передаватимуть правоохоронним органам. Консультуватимуть Україну у питаннях люстрації, за словами Соболєва, представники європейських країн.

  Єгор Соболєв, голова Люстраційного комітету: "Існує рекомендація Ради Європи, і вона говорить, що треба пам’ятати про здатність людини виправлятися. І тому, в більшості випадків, люстрація – обмеження можливості працювати на державу має не перевищувати 5-ти років. Тому ми пропонуємо, щоб для Віктора Януковича і найвищого керівництва його режиму заборона займати держпосади і балотуватися в Україні була впродовж всього їхнього життя, а для суддів, які, переважно, молоді люди і не витримували тиску зверху, з боку Андрія Портнова, з боку керівників своїх судів – щоб заборона була 5 років".

  Попередній матеріал
  Розгляд апеляції Пукача відклали на кінець квітня
  Наступний матеріал
  Українці-випускники західних вишів хочуть допомогти новій владі
  Loading...