5.ua

Українці-випускники західних вишів хочуть допомогти новій владі

  Активно використовувати їхній мозок пропонують новій владі випускники західних вишів. Українці-випускники Гарварду, Кембриджу, Лондонської школи економіки та низки інших провідних університетів світу – просять використати їхні знання.

  Нагадують, що саме таким чином – оновивши державний сектор задля прориву – зробили Туреччина, Грузія, Сингапур. Випускники готові працювати і на повну зайнятість, і задля розробки окремих програм, реформ, як платно – так і безоплатно, як у столиці – так і в селах. У кадровому резерві – представники більше двох десятків професіоналів з міжнародною освітою. Кажуть, якщо ви урядовець і бажаєте оновити свій сектор – звертайтеся на спеціально створений сайт або електронною поштою, впродовж доби – нададутьсписок охочих працювати задля реформ у країні. Та поки, кажуть, на їхню пропозицію відгукнулися одиниці: одне міністерство і один депутат. Останній запропонував попрацювати своїм помічником.

  Наталя Бугайова, Гарвардський клуб України: "Сейчас есть возможность привести массу профессиональных людей в правительство и обновить госсектор. Такая возможность странам дается достаточно редко. Нам бы очень не хотелось, чтоб она не была использована, как это произошло 10 лет назад. Для себя мы это видим как продолжение Майдана, в котором мы брали участие. Таким образом, мы надеемся, что та огромная цена, которую страна заплатила ценой жизни соотечественников, будет хоть как-то оправдана..."

  Артем Шаіпов, Кембріджська спільнота України: "Факти існування такої ініціативи протягом тижня: ми отримали 1 запит від депутата ВР, на посаду помічника. Ми відіслали йому 13 резюме висококваліфікованих спеціалістів. Також ми були сконтактовані з Міністерством економічного розвитку і торгівлі і міністерством освіти, але наразі до вакансій і запитів на надання експертної допомоги від них не надходило".

  Костянтин Магалецький, Асоціація випускників Чиказького університету: "Ми бачимо багато прогресу у порівнянні з цим урядом, який був. Але якщо порівнювати з нашими очікуваннями, то це дуже відрізняється від того, що б нам хотілося б бачити".

  Попередній матеріал
  У Люстраційному комітеті розповіли, як чиститимуть владу від злочинців
  Наступний матеріал
  Лукашенко готовий співпрацювати з новою владою України
  Loading...