У Києві презентували фільм "Живі" Сергія Буковського (РЕПОРТАЖ)

  Тільки живі мають шанс воскреснути. Це головна ідея фільму "Живі" режисера Сергія Буковського. Стрічку відзняли спеціально до 75-их роковин Голодомору. Втім, у картіні зображена не тільки війна більшовицького уряду із селянством, але і параліч на початку 30-х економіки у США та прихід до влади Гітлера у Німеччині.
  Ініціатором створення кінострічки про Голодомор був Президент України Віктор Ющенко. Він,  як один з героїв фільму, в перші хвилини з`являється на великому екрані. Проект є Міжнародним. Робота над його втіленням тривала рік. У стрічці оприлюднюються дослідження британського журналіста Гарета Джонса. У 32-33 роках він неодноразово бував в Україні. І на власні очі бачив, як влада знищувала свій народ.

  Сергій Тримбач, керівник сценарної групи: "Ця історія з британським журналістом нас дуже вразила. Це був такий ключ, поводир по тому часу. Він такий сталкер початку тридцятих років".

  У фільмі дві сюжетні лінії. Перша - це погляд іззовні. Друга базується на свідченнях очевидців. До фільму увійшли історії двадцяти восьми людей з різних регіонів України.

  Сергій Буковський, режисер фільму: "Під час знімального періоду, ми розділилися на дві-три групи. Четверта працювала в архіві. А потім була дуже копітка робота вже під час монтажу. Кожне інтерв`ю ми передивлялися по сотні разів".

  Працюючи над картиною, автор свідомо уникав оповідей про жахи Голодомору, випадки канібалізму тощо. Каже, хотів викликати у глядачів сльози в інший спосіб.

  Олександра Веселова, кандидат історичних наук: "Документи іноземні з архівів залучені. Розповідь надзвичайно правдива, серйозна. І хотілося б, щоб багато людей побачили цей фільм".

  Хто ще, окрім преси та людей, які причетні до створення стрічки, побачать фільм - невідомо. "Живі" створили на кошти благодійників. Тож вони і вирішуватимуть, якій аудиторії демонструвати документальне кіно.

  Людмила Голоднік та Максим Петраков, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.53Мб)
  Попередній матеріал
  У селі Буряки відкрили пам`ятник жертвам Голодомору (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  Як рекламують Україну на CNN (РЕПОРТАЖ, РОЛИК, ВІДЕО)
  Теги:
  Loading...