president.gov.ua

У Києві на 90-му році пішов з життя видатний економіст Богдан Гаврилишин

Гаврилишин був радником першого Президента України та чотирьох голів Верховної Ради

У понеділок, 24 жовтня, о 5-й годині ранку у 90-річному віці пішов з життя видатний українсько-канадсько-швейцарський економіст, професор, благодійник та громадський діяч Богдан Дмитрович Гаврилишин. Про це повідомляє Благодійний фонд Богдана Гаврилишина на сторінці у Facebook.

Як стало відомо, останні хвилини свого життя Богдан Дмитрович провів у родинному колі у своїй квартирі в Києві. 

Президент Петро Порошенко вже висловив співчуття рідним та близьким великого науковця: "Своєю плідною діяльністю він зробив визначний внесок в розвиток України. Сьогодні ми втратили людину, яка до останнього свого подиху залишалась українцем, була і, переконаний, залишиться моральним авторитетом для багатьох співвітчизників. Вічна і світла йому пам'ять", – відзначив Петро Порошенко.

Нагадаємо, Гаврилишин був радником першого Президента України, чотирьох голів Верховної Ради та трьох прем’єр-міністрів; головою Консультативно-дорадчої ради при Президії Верховної Ради України. Ініціював створення деяких молодіжних організацій в Україні, був активним членом Всеукраїнської скаутської організації "Пласт".

Читайте також: Богдан Гаврилишин: Є тільки 7 держав, які є ефективні і у яких є повна політична свобода

Богдан Гаврилишин створив Міжнародний центр перспективних досліджень, Міжнародний інститут менеджменту в Індії, після – в Україні. Став співзасновником Європейського форуму з менеджменту у Давосі (тепер Світовий економічний форум). Був консультантом компаній General Electric, IBM, Unilever, Phillips, радником в кількох країнах. 

Крім того, видатний економіст очолював фонд Богдана Гаврилишина в Києві і фундацію "Відродження" в Женеві.  Він є автором книг "Дороговкази в майбутнє. До більш ефективних суспільств" (1980) та "Залишаюсь українцем" (2011).

За значний внесок в розвиток України на честь 90-річчя був нагороджений орденом Свободи від Президента України та орденом Святого Миколи Чудотворця від Патріархату УПЦ (КП). 

Попередній матеріал
"Кожного буде покарано": затримано співробітника СБУ, який торгував секретною інформацією
Наступний матеріал
Українці вирушать до США та вперше візьмуть участь у турнірі для поранених бійців Invictus Games

Гаврилишин розповів, як не допустити дестабілізації через нові тарифи - інтерв'ю