Мітинг за розмитнення
Мітинг за розмитнення 5 канал

У Києві кілька тисяч українців протестують з вимогою доступного розмитнення авто – включення

Читайте по-русски
Автомобілісти припаркували свої автівки вздовж урядового кварталу. Таким чином заблокували рух на вулиці Грушевського

Розмитнення автомобілів за доступними цінами – з таким гаслом вийшли на протест у середмісті Києва кілька тисяч людей. Акцію "За доступне розмитнення" вкотре організувала громадська організація "Авто Євро Сила".

Автомобілісти припаркували свої автівки вздовж урядового кварталу. Таким чином заблокували рух на вулиці Грушевського. Мітингувальники звинувачують Кабінет Міністрів. Кажуть: урядовці затвердили проєкт постанови, яка допомагає притягувати власників автівок з єврореєстрацією до відповідальності. А вона – немала. За порушення термінів ввезення авто в митному режимі транзиту – штраф 500 неоподаткованих мінімумів – це 8,5 тисяч гривень. А за повторне порушення – вже 17 тисяч із позбавленням права керувати автівкою на рік.

Мітингарі заявляють, що у Верховній Раді обіцяли розглянути законопроєкт про розмитнення, однак парламентарі досі за нього не взялися. Хоча, як кажуть експерти, цей закон приніс би до бюджету близько 40 мільярдів гривень.

"Вже більше 60 штрафів було виписано по всій території України. Вчора в другій половині дня на окружній був відібраний автомобіль", – зауважує голова організації Олег Ярошевич.

"Закон про доступне розмитнення передбачає повне скасування акцизу, пільги для АТОвців, для багатодітних сімей, для осіб з інвалідністю. Це вирішення питання знаходження на території України автомобілів європейської реєстрації. Закрити цю тему і більше ніколи до нього не повертатись. За скудними підрахунками, даний законопроєкт принесе бюджету 40 мільярдів гривень", – наголошує власник автівки на єврореєстрації Іван Казачок.

Як повідомляв 5.UA, раніше міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що в Україні пропонують ввести максимально простий принцип розмитнення авто зі ставкою в 1-3 долари за "кубик". Він вважає, що це дозволить уникнути "спекуляцій та корупції".

Попередній матеріал
"Ураганні темпи у світі": Степанов заявив, що ситуація з COVID-19 в Україні перетворюється зі складної на катастрофічну
Наступний матеріал
Смертельна ДТП на Чернігівщині: місцевий прокурор спричинив аварію, в якій загинули дві людини
Loading...
Потерпілі і десятки затриманих: що відбувається в центрі Києва

Потерпілі і десятки затриманих: що відбувається в центрі Києва

В Україні запрацювала нова Митна служба – що змінилося

В Україні запрацювала нова Митна служба – що змінилося

В Україні поменшало "євроблях": в чому причина та про що йдеться в новому законопроєкті про розмитнення

В Україні поменшало "євроблях": в чому причина та про що йдеться в новому законопроєкті про розмитнення