gur.mil.gov.ua

У ГУР розкрили, як Кремль формував окупаційні війська на Донбасі – перехоплена розмова

За даними української розвідки, російські окупаційні війська на Донбасі на 70% складаються з росіян, 25% – кадрові військові ЗС РФ

Головне управління розвідки МОУ оприлюднило чергові докази організації Росією збройної агресії проти України. На сайті відомства опублікований аудіозапис телефонної розмови генерал-майора ЗС РФ Гурульова з генерал-майором ЗС РФ Кузовльовим.

У повідомленні зазначено: в листопаді 2014 року Росія приступила до створення двох армійських корпусів на окупованій частині Донбасу, остаточне формування яких завершилось у жовтні 2015 року. Створення угруповання російських окупаційних військ на територіях маріонеткових "ДНР" та "ЛНР" відбувалося на основі батальйонних тактичних груп збройних сил РФ та розрізнених незаконних збройних формувань, керівництво якими здійснювали офіцери російських спецслужб (переважно ГРУ ГШ та ФСБ РФ).

За даними ГУР, на сьогодні до 70% особового складу 1 та 2 АК становлять громадяни Росії, з яких 25% – кадрові військовослужбовці, 45% – громадяни Росії, яким Державна дума РФ намагається присвоїти офіційний статус "добровольців".

Підтвердженням наведених вище фактів є перехоплена 1 листопада 2014 року телефонна розмова генерал-лейтенанта Гурульова А. В., командувача 58-ї армії Південного військового округу РФ,з генерал-лейтенантом Кузовльовим С.Ю., командувачем 2-го армійського корпусу ЗС РФ, який виконує окупаційні функції на Луганщині. На той час він тільки створювався в підпорядкуванні 12-го командування резерву (Новочеркаськ, Росія) Південного військового округу ЗС РФ.

"Зміст цієї розмови свідчить, що генерал Гурульов був причетний до формування угруповання російських окупаційних військ на території України. На той час його підлеглий генерал Кузовльов С.Ю. залишив штатну посаду начальника штабу 58-ї армії та безпосередньо приступив до формування 2-го армійського корпусу на території України. Перебуваючи в Луганській області, генерал Кузовльов С.Ю., якому не сподобалась "укропская украинская погода", доповідав командувачу про проблеми створення армійських корпусів та стан батальйонних тактичних груп ЗС РФ", – прокоментували запис у ГУР.

Нагадаємо, цього місяця російський депутат "засвітився" на відео, стріляючи з кулемета на Донбасі.

Попередній матеріал
Уряд призначив в.о. міністра охорони здоров'я
Наступний матеріал
Геращенко повідомила про зрив переговорів щодо обміну заручників
Теги:
Loading...

Окупанти змінюють тактику вогневого ураження – розвідка

Українська розвідка виявила ще одного кадрового офіцера РФ, що воює на Донбасі

Розвідка встановила особи кількох кадрових військових РФ, які воюють на Донбасі

На Луганщині силовики викрили інформаторку розвідки РФ, яку завербували за $100

Російські літаки розвідували об'єкти та місця розташування ЗСУ в кількох областях

5 канал - трансляція наживо