У Дніпропетровську створили перший в Україні пішохідний перехід із 3D-ефектом [відео]

  Перший в Україні пішохідний перехід із тривимірним ефектом створили в Дніпропетровську. Для експерименту обрали автошлях на виїзді з міста, де, зазвичай, водії перевищують швидкість. Місце вибрали невипадково - неподалік розташований навчальний заклад.

  Студентка транспортно-економічного коледжу Анастасія Пономар щодня перетинає Запорізьке шосе. Дівчина каже - зазвичай їй доводиться перебігати дорогу, адже водії не завжди пригальмовують на пішохідному переході. Зебра у 3D дівчині до вподоби.

  Анастасія Пономар: "Переходить приятней. Всегда перебегают. Не знаю, может водителям как-то оно поможет".

  Поекспериментувати з об`ємною пішохідною доріжкою вирішили на околиці міста. За спеціальною технологією на асфальт наклеїли плівку. Вона і створює ефект об`єму. Такі розмітки успішно використують у Росії і Білорусі.  

  Олександр Жиленков, генеральний директор компанії, яка наносила розмітку: "Объемный эффект 3D получается за счет цветовой гаммы белый-красный-желтый. Плюс определенные углы наклонов этих всех трапеций-треугольников, за счет этого возникает еффект объема".

  Водії оцінили переваги оновленої "зебри". Кажуть – різнокольорову об’ємну розмітку видно здалеку.

  Роман, водій: "Этот переход я заметил со ста метров, обычно я замечаю метров с 20".

  Костянтин, водій: "Он привлекает больше внимания. Не знаю, на сколько лучше, для опытного водителя он привлекает внимание из далека, для неопытного - можно на него засмотреться и меньше обращать внимание на дорожную ситуацию".
      
  Наскільки ефективне ноу-хау - працівники ДАІ обіцяють оцінити через три місяці. А наступного року звітуватимуть міністру - чи варто робити такі пішохідні переходи на шляхах всієї країни.

  Олександр Бугайов, старший інспектор відділу обласного управління ДАІ у Дніпропетровській області: "Если она докажет свою эффективность, со стороны Госавтоинспекции, управления внутренних дел, будет подано на рассмотрение и внесены необходимые изменения в госстандарт по разметке, после этого можно будет говорить о нанесении данного вида разметки по всей территории Украины".

  Експериментальна розмітка коштувала 50 тисяч гривень, половину з цих витрат взяла на себе фірма, яка виконувала роботи.

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровськ, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  У справі Індила закінчилися судові дебати
  Наступний матеріал
  Експерт: мета вибухів у Дніпропетровську - посіяти страх у суспільстві
  Теги: