У Дніпропетровську руйнуються унікальні скульптури (репортаж)

  До древньоукраїнських пам`ятників нікому немає діла. У Дніпропетровську руйнуються унікальні скульптури кам`яної пластики. Це скіфські та половецькі баби, що стоять просто неба в центрі міста. Забруднене повітря, кислотні дощі та надто цікаві туристи потроху нищать камінь. Проблему мав би вирішити лапідаріум. Проте його обіцяють побудувати вже 20 років.
  Юлія Фінгарет, 5 канал: "Ідолів-оберегів, яким близько 3-х тисяч років у сучасній Україні нікому оберігати. Скіфським та половецьким бабам ніяк не справлять входини. Будівлі для стародавніх скульптур досі немає. Статуї тримають оборону проти вандалів та примх природи. Сучасники ж відхрещуються від пам`яток незнанням їхньої цінності".

  Невеличка галявина, де стоять скіфські та половецькі баби – навпроти одного з Дніпропетровських вишів. Саме тут студенти святкують вдало складену сесію. На статуях сидять, на них розпивають пляшки. І мало хто при цьому може похвалитися знаннями про стародавні скульптури.

  Найбільше від такого ставлення та опадів, твердять фахівці, страждають скульптури, зроблені із м`якого піщанику. Поблизу дніпропетровського історичного музею таких статуй близько сорока. Через дощі поверхня кам`яних ідолів ативно руйнується.

  Половину колекції, побоюючись за стан скульптур, музейники розмістили у реставраційних павільйонах, але грошей на відновлення давніх оберегів немає. Щоби обробити їх хімічним розчином потрібен не один мільйон. А якщо у лапідаріум не сховати ті скіфські баби, що стоять роками просто неба, історичні пам`ятки взагалі можуть розсипатися.

  Лариса Чурилова, завідувачка відділу археології Дніпропетровського історичного музею ім. Д. Яворницького: "Такие мягкие породы, из которых сделаны кам. статуи, они требуют обязательной защиты, и крыши, кроме того, что должны храниться в лапидариуме, должны еще иреставрироваться, и консервироваться, только тогда они могут храниться в музее".

  Три роки тому, коли безпритульними бабами зацікавився президент, дніпропетровські архітектори підготували проект приміщення. І тільки цьогоріч обласні депутати погодились виділити на його будівництво півмільйона гривень. За умови, що будуть зайві гроші у бюджеті.

  Наталя Першина, нач. управління культури і туризму Дніпропетровської облдержадміністрації: "Як буде працювати економіка області, як будуть працювати підприємства, як буде поповнюватись дохідна частина обласного бюджету, відповідно так і будуть плануватися кошти на будівництво".

  Юлія Фінгарет, Андрій Ковбаса, Дніпропетровськ, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.34Мб)
  Попередній матеріал
  Міліція відпустила чоловіків, які понівечили пам`ятник Леніну
  Наступний матеріал
  У Великій Британії упав військовий літак-винищувач
  Теги:
  Loading...