У Дніпропетровську лише одна стоянка працює легально

  У Дніпропетровську із 49, 48 стоянок працюють нелегально. Від січня міська влада заборонила брати кошти за автомобільне місце, яке не обладнане паркоматом або шлагбаумом. Між тим гроші з водіїів беруть і далі, а до бюджету міста вони не потрапляють...

  Дніпропетровець Геннадій добре знає, що на цій стоянці паркувальне місце безкоштовне. Бо тут немає паркомата та шлагбаума. Утім, каже, йому ліпше заплатити, ніж доводити свою правоту.

  Геннадій, водій: "Мне сейчас легче заплатить 10 грн. и спокойно пойти, потому что вот так люди будут приходить, а потом не знаешь колесо тебе спустили или машина поцарапаная".

  Про те, що ця автостоянка безплатна - знає і паркувальник. Гроші Геннадію повернув, лише коли побачив камеру.

  На іншій парковці картина та ж сама.

  Паркувальник: "Вообще  был парковщиком …Я сегодня не работаю. Я еду от тетки, я у тетки ночевал…я прохожу мимо, я не работаю".

  А дехто рятується від камери втечею.

  У місті лише одна із сорока дев`яти стоянок працює офіційно. Решті - міська влада заборонила брати гроші за паркувальні місця. Бо вони не обладнані шлагбаумом та паркоматами. А вимоги Кабміну - цього потребують. Дніпропетровські чиновники урядовців послухалися - та нововеденням - невдоволені.

  Володимир Бацун, в.о. КП "Міськавтопарк": "Потери с дневных парковок в день составляют порядка 5.5 тыс. в месяц – это 157 тыс грн. Мы направили письма в министерство регионального розвитку на кабинет министров – как нам данное постановление сейчас выполнять. Сейчас ждем ответа".

  Відповідну постанову Кабмін ухвалив ще три роки тому. Транспортникам дали час  - щоб усе належним чином облаштувати паркоматами стоянки. І новація запрацювала лише з 1 го січня цьогоріч. Та у Дніпропетровську підготуватися все одно не встигли, бо забракло коштів.

  Валентин Мовчан, директор департаменту транспорту та зв’язку Дніпропетровської міської  ради: "Наличие паркоматов – это дорогостоящее мероприятие. Необходимо 7 млн грн на закупку всех автоматов. Бюджет сбора за парковочную деятельность в бюджет составил всего 5.6 млн".

  Частину грОшей на паркомати обласні чиновники проситимуть у своїх депутатів, решту  -   у Києва.  

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровськ, "5 канал" 

  Попередній матеріал
  "Репортери без кордонів" вимагають розслідування смерті французького журналіста у Сирії
  Наступний матеріал
  В Україні вже цього року зможуть як запобіжний захід - застосовувати домашній арешт
  Теги: