"Репортери без кордонів" вимагають розслідування смерті французького журналіста у Сирії

  Євросоюз та організація "Репортери без кордонів" вимагають розслідування обставин смерті французького тележурналіста у Сирії. Напередодні у місті Хомс загинув репортер Жиль Жак`є.

  За 10 місяців кривавих заворушень між опозицією та силовиками у Сирії загинуло 5 тисяч людей. Утім іноземний журналіст за цей час - помер там уперше. Він загинув під час обстрілу на провладній демонстрації у місті Хомс. Інший репортер з Нідерландів - поранений. Загалом жертвами сутичок стали 8 людей, більше двадцяти зазнали травм. Утім обставини загибелі Жак`є досі невідомі. До Сирії французький журналіст на запрошення чинного уряду і працював під державною охороною. Чому він загинув - намагають з`ясувати в організації "Репортери без кордонів"

  Домінік Жербо, директор організації "Репортери без кордонів": "Це дуже дивно. Чи не вперше журналісти, яких супроводжують та охороняють, стають мішенню і гинуть".

  Співчуття з приводу загибелі Жиля Жак`є вже висловив французький президент. А МЗС Франції оприлюднило вимогу - провести ретельне розслідування обставин його смерті.

  Ніколя Саркозі, президент Франції: "Хочу висловити співчуття і підтримку колегам і рідним Жиля Жак`є, молодого репортера Франс Телевізьйон, який загинув у Сирії під час виконання своїх професійних обов`язків. Ця сумна подія вкотре нагадала нам, що журналіст - небезпечна професія, і треба мати неабияку мужність, щоби розповідати людям правду з місця подій".

  Колеги Жиля Жак`є досі не вірять у смерть колеги. Він побував у багатьох гарячих точках планети, ледь не щодня ризикував життям, але завжди повертався до паризького офісу.

  Тьєррі Тюльє, директор інформаційних програмування: "Ми спустошені. У редакції Жиля високо цінували. Він розпочав кар`єру оператором, згодом став редактором, а потім - старшим редактором. Тому люди шоковані, він був чудовим журналістом, мав нагороди".

  Гіслен Чену, колега Жиля Жак`є: "Нам бракує слів, бо ми не можемо повірити в це. Наше горе безмежне, адже Жиль був не просто чудовим журналістом, воєнним репортером, він був гарним другом, чуйною і доброю людиною".

  Жилю Жак`є було лише 43 роки - за свою кар`єру репортер виграв 2 призи за репортажі на Західному березі річки Йордан і в Афганістані.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  У Білорусії в ДТП травмовано 7 українців
  Наступний матеріал
  У Дніпропетровську лише одна стоянка працює легально
  Теги: