5.ua

У чернівецькому дитсадку з весни немає тепла і гарячої води [відео]

  Кілька днів температура в групах не перевищує 15 градусів за Цельсієм. Батьки занепокоєні, однак залишати малечу вдома – не мають змоги. Та й сенс який – будинки довкола садочка також без тепла. Комунальники  ситуацію  не коментують. Влада просить... потерпіти.

  Діти: «Сонечко, сонечко, виглянь у віконечко».

  Більше гратися та рухатися – спонукають вихованців співробітники дитсадка. Кажуть, інакше застуди не уникнути – адже приміщення великі, тож навіть принесені з дому обігрівачі здатні підняти температуру лише до плюс 15 градусів.

  Орися Мойсюк, завідувач дошкільного закладу №53: «В кожній групі є обігрівачі, масляні радіатори, «УФО», вихователі забезпечують рухливі ігри, щоб вони зігрілися. Більше уваги приділяють фізпаузам, фізхвилинкам. У спальнях – теплі ковдрочки, в піжамах сплять дітки, носочки, теплі ковдрочки».

  Відвідують садочок понад 130 дітей. Батьки про відсутність тепла знають, тож додатково закутують дітей теплими речами, приносять ковдри. Та малеча на холод не зважає.

  Саша: «Мені не холодно, бо я граюся зі своїми друзями. Стрибаємо і граємося».

  Ангеліна: «Я кофточку одягаю, штанішки, капчики і шапочку. В мене є там шубка і я гріюсь нею».

  Мешканцям сусідніх будинків теж непереливки – у їхніх помешканнях температура не підіймається вище плюс 9 градусів. Кажуть, вулицю під вікнами перекопали на початку весни, щойно зійшов сніг. Відтоді – ані тепла, ані гарячої води у помешканнях не було, хоча рахунки за них продовжують надходити. Скаржаться – на стінах через вологість з'явилася пліснява, а обігрів електроприладами влітає в копійку. Люди кажуть – терпець урвався. 

  Микола Лазарко, мешканець будинку: «Ми не будемо з ними йти воювати, як люди воюють з перевертнями в міліцейських погонах. В нас є друга палиця – гривня. Як вони гріють – так ми платити будемо».

  Комунальники від коментарів відмовилися. Обласне ж керівництво твердить – про проблему знають і обіцяють подбати про те, щоби котельня запрацювала найближчими днями.

  Михайло Папієв, голова Чернівецької ОДА: «Це питання ми обговорювали щойно на апаратній нараді. Ця проблема, яка пов’язана з ремонтними роботами на комунікаціях по вулиці Богдана Хмельницького. Обіцяно було, що сьогодні докладуть всіх зусиль, щоб цю проблему закрити і щоб опалення було включене».

  Люди кажуть – готові почекати ще кілька днів, потому будуть звертатися до суду.

  Ірина Мороз, Андрій Соколовський, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  На Донеччині три малюки підряд померли без жодних причин [відео]
  Наступний матеріал
  Стартував Нобелівський тиждень [відео]
  Теги: