5.ua

На Донеччині три малюки підряд померли без жодних причин [відео]

  Троє здорових немовлят померли у молодої мешканки міста Горлівки упродовж трьох років. Остання, дівчинка, перестала дихати 2 тижні тому. Жінка твердить – усі три вагітності проходили нормально, медики не діагностували жодних порушень. Породілля у відчаї – адже причини трагедії ніхто не пояснює. Педіатри кажуть – це синдром раптової дитячої смерті. І розводять руками – це перший такий випадок у місті, адже за статистикою, за рік у тисячі породіль від синдрому раптової смерті помирає лише одне немовля.

  Анастасія Тиха, мати: «Все три случая объединяет только один діагноз – синдром внезапной смерти грудного ребенка».

  Фотографій своєї третьої дитини родина зробити так і не встигла. Дівчинка на ім'я Віра померла на шостий день після народження. Хоча у пологовому будинку батьків запевнили – немовля розвивається нормально. Для родини Тихих це незрозуміла смерть вже третьої їхньої дитини. 27-річна Анастасія досі не знає, від чого.

  Анастасія Тиха, мати: «Что первую, что вторую беременность мы ездили в медико-генетический центр на обследование, на УЗИ, сдавали кровь на генетические заболевания. Все было нормально. Тем болем, третий раз меня смотрел один врач, потом они вызвали еще заведующую, посмотрели со всех сторон, нам дали – все нормально. Роды прошли нормально. Приходили врачи каждый день, смотрели и ручки, и ножки, на живот ложили – все нормально, все рефлексы».

  Ліна Світлична, бабуся: «Меня смущает то, что продолжительность жизни все короче и короче. А в чем это заключается – непонятно».

  В усіх немовлят діагноз однаковий – синдром раптової смерті. Головний педіатр Горлівки каже: уперше за свою кар'єру стикається з такою ситуацією

  Тетяна Позднякова, головний педіатр Горлівки: «Синдром внезапной смерти – это когда ребенок умирает и на вскрытии мы не можем определить, что с ним случилось, мы не можем поставить диагноз. В нашем городе два-три раза случается синдром внезапной смерти и мы на вскрытии не определяем».

  У міському відділі охорони здоров'я кажуть – пропонували мамі ще на ранніх стадіях другої та третьої вагітності пройти додаткове обстеження, але та відмовилася.

  Людмила Бабич, заступник начальника відділу охорони здоров'я: «Даже во время последней беременности женщина обследована не в полном объеме в связи с ее отказом, частично женщина обследована, она согласилась обследоваться – некоторые анализы она отказалась сдавать».

  Ризик синдрому раптової смерті діагностувати на ранніх стадіях вагітності неможливо. Потрібне комплексне обстеження батьків. Професор кафедри судмедекспертизи здивований, що після першої смерті дитини у цій родині не виключили всі фактори ризику.

  Олександр Герасименко, завідувач кафедри судової медицини Донецького національного медичного університету: «Надо хорошо обследовать семью, хорошо посмотреть на результаты экспертизы или вскрытия, которые были. Еще раз хорошо проанализировать и с научной точки зрения подойти к этому вопросу. Может в этой семье есть какая-то врожденная патология. Надо хорошо обследовать эту семью, там влияет много факторов».

  Акушери-гінекологи та педіатри запропонували родині пройти нове обстеження. Сім’я вже дала свою згоду.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Горлівка, Донеччина, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  У США ветерани прорвались до меморіалу, закритого через бюджетну кризу
  Наступний матеріал
  У чернівецькому дитсадку з весни немає тепла і гарячої води [відео]
  Теги: