У Броварах закривають дитбудинок, де можуть проживати діти старшого віку

  На Київщині, в Броварах, закривають дитячий будинок, якому понад десять років. Це єдиний у місті заклад, де можуть проживати діти старшого віку. Вихователі твердять, місцева влада поспіхом повертає вихованців батькам, які раніше були позбавлені прав опіки. Таким чином - мовляв - буде змешена кількість вихованців і влада матиме причину для розформування дитбудинку. Працівники закладу обурені і називають це знущанням над дітьми.

  Цим занедбаним коридором Юля ходить раз на два тижні. Це гуртожиток, де проживають її батьки, яких ще шість років тому позбавили батьківських прав. Через зловживання спиртним та антисанітарію в квартирі. Увесь цей час дівчина жила в дитячому будинку. Та якщо його закриють, Юлі доведеться повернутись до рідної оселі, де окрім батьків мешкають ще троє братів. І всі в одній маленькій кімнаті.

  Та й самі батьки не в захваті від можливого повернення дочки.

  Подрузі Юлі та співмешканки по дитячому будинку Яні взагалі немає куди йти. Вона чотири роки як сирота. Та місцева служба у справах дітей не розгубилась і запропонувала дівчині орігінальний варіант.

  Проблеми у "Любистка", так називається дитячий будинок,  почались ще торік. З більш як сорока дітей, які тут перебували, залишилось усього вісім. Більшість з них повернули батькам -  судовим рішенням відновили права опіки. Такого рекордного повернення дітей усього за один рік вихователі не пам`ятають.

  Припинили в заклад направляти і нових дітей. Місцева влада навмисно робить це, щоб спорожнів заклад - запевняють вихователі. Тоді дитячий будинок можна буде назвати непотрібним і закрити. В міській адміністрації закиди спростовують. Ніхто мовляв не збирається закривати Любисток. Проте визнають - хочуть переселити заклад в інший будинок - вдвічі менший. Адже дітей і так мало, а витрат на утримання будівлі багато. А в майбутньому, кажуть, в дитбудинку взагалі потреби не буде.

  Куди саме переїде дитбудинок з сиротами  - місцева влада поки що не каже. Не пояснює і що робитиме, якщо раптом кількість сиріт знов збільшиться. Чиновники  запевняють, що цього не станеться. А з колишньої будівлі Любистка планують зробити дитячий садок.

  Азад Сафаров, Сергій Клименко. 5 канал

  Попередній матеріал
  Перебої з постачанням пального розпочалися у Франції
  Наступний матеріал
  Театр тіней "Пілоболус" на гастролях у Києві (репортаж)
  Теги: