У Брянці відкрили меморіал закатованим угорським військовим (РЕПОРТАЖ)

  На Луганщині вшанували пам`ять загиблих угорців. Меморіал закатованим військовополоненим у Брянці відкривали міністри оборони - України Юрій Єхануров та Угорщини Імре Секереш.
  У землі, на місці, де нині меморіал, лежать близько трьох тисяч угорців. Їх ховали з 1944-го до п`ятдесятого. Колишніх ворогів радянської армії - угорських військовополонених, а у повоєнні роки просто в`язнів НКВС утримували у таборах під Брянкою. На відкриття меморіалу з іменами загиблих персонально прибув міністр оборони Угорщини. У своїй промові він дякує місцевим жителям за те, що зберегли поховання.

  Імре Секереш, міністр оборони Угорщини: "Так розпорядилась історія, що угорці полягли тут у землю, і тут мають достойне кладовище. Їхні сім`ї зможуть приїхати сюди, схилити голови біля могил. Так само і ми вчиняємо з чужими могилами".

  Військові почесті українські та угорські вояки віддають спільно. Побудова меморіалу - Крок до примирення народів, які стояли з різних боків барикад у Другій світовій війні, вважає український міністр оборони.

  Юрій Єхануров, міністр оборони України: "Це дуже важливий крок. Вся Європа мириться. Не можемо всередині України помиритися – давайте з початку помиримось з усіма сусідами. А потім візьмемось за себе".

  На території України загалом поховані майже 13 тисяч угорців. Щоби встановити імена усіх загиблих під Брянкою, угорська сторона спеціально відрядили працівників свого військово-історичного музею.
  Максим Сисоєнко, Віктор Прокопенко, Луганщина, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (4.76Мб)
  Попередній матеріал
  Український винахідник обігріває житло з допомогою нетривіальної сонячної батареї
  Наступний матеріал
  Масштабного будівництва нових доріг до Євро-2012 в Україні не буде
  Теги:
  Loading...