аптечка для ЗСУ, вітчизняна
аптечка для ЗСУ, вітчизняна 5 канал

Турнікети та гемостатика: що входить до нових аптечок для військових ЗСУ

Нині перша партія такої "швидкої допомоги" надійшла до столичного шпиталю

Перша партія вітчизняних персональних аптечок для військовослужбовців Збройних Сил надійшла на склади Головного клінічного військового госпіталю в Києві. Це понад 6 тисяч штук, повідомляє "5 канал".

Як стало відомо, більшість складових вироблені в Україні. Це і турнікет, який використовують в армії замість застарілого джгута Есмарха та кровоспинні засоби.

"За 30 секунд ви можете його накласти на кінцівку і перекрити кровотечу. Зрозуміло, якщо за 30 секунд ви цього не встигли – людини немає. У чому різниця між закордонними аналогами і нашими? "Джгут Січ" – має посилену фурнітуру. У нас метал. На жаль, фурнітура, яка використовується іншими виробниками – пластикова", – пояснює співзасновник ТОВ "Січ" Олександр Гадомський.

Також до складу аптечок входять дихальна трубка, ножиці, пластир.

Над розробкою деяких компонентів, зокрема якісних турнікетів та гемостатику волонтери та розробники спільно працювали протягом останніх двох років. Закупівлі Міністерство оборони здійснило за допомогою системи Prozorro.

"Проведено три тендери у цьому госпіталі. І з цих тендерів буквально перша партія щойно заїхала. Ми щойно робили цю передачу. Загалом ці три тендери охоплюють кількість у 6600 штук. Наскільки я розумію, вже відкрито наступну партію тендерів на потреби військово-клінічного центру Одеси. Ми сподіваємося, що і там надалі будуть якісні тендерні документації, якісні вимоги", – коментує закупівлі член Ради волонтерів Міноборони Петро Вишиванець. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ФОТО: Сучасне медустаткування та реанімобілі – як виглядає волонтерська допомога

Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль

Попередній матеріал
Зайцево у вогні: від обстрілів терористів зайнялися хати місцевих
Наступний матеріал
Зашифрована знахідка на трьох замках: У Вінниці виявили німецький сейф часів Другої світової – фото