Турчинов назвав причини небажання Заходу надавати Україні озброєння

  Європейські партнери України здебільшого керуються позицією: "Росіян не можна дратувати"

  Секретар РНБО Олександр Турчинов висловив розчарування у західних партнерах України. Йдеться про небажання країн надавати Україні летальне озброєння. Про це повідомляє видання "Новое время".

  "Я не зміг переконати наших стратегічних партнерів, що військово-технічна допомога Україні – це прямий наслідок Будапештського меморандуму і, врешті-решт, це і їх захист! Я постійно доводжу на всіх міжнародних зустрічах, що сильна, озброєна сучасною зброєю армія України – реальний фактор миру в Європі і надійний щит західного світу", – заявив він.

  Турчинов також зазначив, що серед європейські партнери України керуються позицією: "Росіян не можна дратувати".

  "Навесні 2014 року, коли було особливо важко, я їх дуже просив: дайте нам військову техніку і зброю, нам потрібно захистити країну. У ті дні я планував темпи мобілізації, виходячи з того, скільки ми можемо зробити берців (солдатське взуття). Потрібно було створити армію, озброїти, одягнути і взути наших солдатів. Тоді добровольці і волонтери допомогли захистити країну, а від наших партнерів ми не отримали жодного патрона. І сьогодні поставки летальної зброї в Україну під різними приводами блокуються", – наголосив Турчинов.

  Секретар РНБО також додав, що зброєю і бойовою технікою ЗСУ і Національну гвардію забезпечує в основному вітчизняний оборонпром: від пістолетів до танків і ракет.

  Водночас, за словами Турчинова, без ефективного військово-технічного співробітництва з нашими стратегічними партнерами неможливо буде закрити усі потреби армії в зброї і техніці нового покоління.

  Нагадаємо, у вівторок, 14 червня, Верхня палата Конгресу США ухвалила законопроект, що визначає бюджет Пентагону на 2017 рік. Відповідно до положень документа, передбачається надання Україні фінансової допомоги на оборонні потреби у розмірі $500 млн.

   

  Попередній матеріал
  Український інженер стане технічним директором Airbus
  Наступний матеріал
  Голодні бунти змусили Венесуелу йти на діалог із США

  Турчинов журналістам: ваша зброя – слово і вона повинна захищати Україну

  Турчинов назвав Нацгвардію РФ "вертухайською пародією" на українську

  Турчинов заявив про намір запустити випуск українських бойових дронів

  Турчинов: Провокації російських найманців можуть перерости у повномасштабні воєнні дії