ааа olmins.info

У США ухвалили бюджет Пентагону: Україна отримає $500 млн на оборонні потреби

  Барак Обама планує ветувати законопроект, оскільки цей бюджет не в змозі надати Збройним силам США достатньо засобів, необхідних для досягнення безпеки

  У вівторок, 14 червня, Верхня палата Конгресу США ухвалила законопроект, що визначає бюджет Пентагону на 2017 рік. Відповідно до положень документа, передбачається надання Україні фінансової допомоги на оборонні потреби у розмірі $500 млн. Про це повідомляє "Укрінформ".

  "Для надання допомоги й підтримки, описаної в пункті (а) для уряду України можуть бути використані $250 млн", – йдеться в документі. 

  Зазначається, що існує можливість додаткового використання $250 млн за окремим рішенням міністра оборони за узгодженням з главою Державного департаменту США.

  Як стало відомо, для цього представники адміністрації мають переконати Конгрес, що Україна "здійснила значні кроки в проведенні структурних реформ" у сфері оборони, в тому числі щодо боротьби з корупцією та підвищення рівня відповідальності влади. 

  Нагадаємо, подібний законопроект ухвалила нижня палата Конгресу США у травні. Тоді на підтримку України планувалося виділити $150 млн.

  Як стало відомо, відповідно до процедури, обидва законопроекти мають бути узгоджені. Це стосується і розбіжностей в обсягах фінансування. Лише після цього документ подається на підпис президенту США. 

  Водночас, в адміністрації Білого дому заявили, що Барак Обама має намір накласти вето на законопроект у нинішньому вигляді, оскільки цей бюджет не в змозі надати Збройним силам США достатньо засобів, необхідних для досягнення безпеки. Раніше в адміністрації заявляли, що президент наполягає на виділенні додаткових асигнувань для боротьби проти "Ісламської держави", а також продовження інших військових операцій за кордоном.

  Загалом у проекті бюджету Пентагону (у варіанті Сенату США) заплановано виділення $500 млрд на операції за кордоном. Це на $200 млрд більше, ніж у поточному році. 

  Як повідомлялося раніше, США нададуть Україні 190 мільйонів доларів у вигляді прямої допомоги для впровадження реформ. 

  Нагадаємо, 7 червня Німеччина заявила про намір виділити 2 млн євро постраждалим від російського вторгнення українцям.

  Попередній матеріал
  До Естонії уперше прибули системи залпового вогню армії США
  Наступний матеріал
  Геращенко: Ключовим аргументом у звільненні Афанасьєва і Солошенка були важкі діагнози

  Міноборони виділить 500 млн грн для вдосконалення української миротворчої місії

  Німеччина виділить 2 млн євро постраждалим від російського вторгнення українцям

  Швеція готова виділити Україні позику у $100 млн - посол

  США можуть виділити Україні ще $300 млн на укріплення безпеки