Олександр Турчинов
Олександр Турчинов апостроф

"Втрачаємо більше, ніж на полі бою": Турчинов про реальну загрозу для нацбезпеки

  Турчинов вважає, що для боротьби з наркоманією та алкоголізмом державі не вистачає системних та дієвих програм боротьби

  Відповідно до статистичних даних, в Україні близько мільйона людей мають наркотичну залежність, а ще більше – страждають від алкоголізму. Про це повідомляє секретар РНБО Олександр Турчинов у Facebook.

  Він наголосив, що кожного року ці цифри зростають приблизно на 10-15 відсотків.

  "Особливо небезпечно, що алкогольна та наркозалежність дедалі більше поширюються серед молоді. Щороку від наркозалежності, алкоголізму та різних захворювань, пов’язаних з ними, вмирають близько 120 тисяч людей", – зауважив Турчинов.

  "Тобто від цієї пошесті ми втрачаємо на кілька порядків більше українців, ніж на полі бою! Додайте до цього величезну кількість українців, які щороку залишають Україну в пошуках кращої долі, а також зменшення народжуваності, старіння нації та, відповідно, збільшення загального рівня смертності населення. Все це призводить до того, що кількість українців щороку скорочується катастрофічними темпами і все це в результаті становить реальну загрозу національній безпеці нашої держави!", – зазначив секретар РНБО.

  Турчинов вважає, що для боротьби з наркоманією та алкоголізмом державі не вистачає системних та дієвих програм боротьби. А стосовно метадонової програми, враховуючи активне поширення синтетичних наркотиків, держава має більше негативних, ніж позитивних наслідків.

  "Щороку для протидії цьому злу дедалі більше релігійних організацій та церков без будь-якої підтримки держави створюють реабілітаційні центри. На відміну від державних лікарень, незважаючи на великі складнощі з матеріально-технічним забезпеченням, такі центри діють достатньо ефективно. Але замість підтримки, про що свідчать листи, які надходять до мене, спостерігається протидія їхній роботі з боку силових структур", – зауважив Турчинов.

  У зв’язку з цими проблемами, Турчинов ініціював проведення наради, у якій візьмуть участь представники МОЗ, МВС, силові структури та представники релігійних і громадських організацій.

  Як повідомляв 5.UA, за оцінювальними даними, в Україні 346 тисяч осіб вживають ін'єкційні наркотики, а якщо враховувати поширення нових форм наркотичних речовин, то кількість осіб, які мають залежність від наркотиків, набагато більша.

  Попередній матеріал
  Обіцяє забезпечити чесні вибори: Порошенко сказав, коли оголосить про рішення щодо балотування
  Наступний матеріал
  Незаконне збагачення: у НАБУ почали розслідування стосовно Антона Геращенка

  200 мільярдів гривень на оборону: Турчинов розповів, на що підуть гроші

  "Навіть до рідних не випускали": пацієнти реабілітаційного центру в Броварах стверджують, що їх утримують насильно

  Виступ Президента на 15-ій Щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) – відео

  Шлях до НАТО: заступник Генсекретаря НАТО розповів, що необхідно робити Україні

  В Україні розпочалася 15-та щорічна зустріч Ялтинської європейської стратегії YES

  Домашнє насильство: правоохоронцям дали право "виставляти" з квартири кривдників