Танк "Оплот"
Танк "Оплот" milnavigator.com

Турчинов: Держава замовить для ЗСУ на 2018 рік щонайменше 10 танків "Оплот" – відео

Це буде перша поставка модернізованих "Оплотів" до українського війська.

Щонайменше 10 танків "Оплот" замовить держава для української армії на наступний рік. Про це в Харкові під час ознайомлення з роботою танкобудівельного підприємства сказав секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов, інформує "5 канал".

Це буде перша поставка модернізованих "Оплотів" до українського війська. З цього замовлення РНБО планує розпочати кардинальні зміни в оснащенні ЗСУ. З наступного року армію хочуть перевести на сучасні танки саме українського виробника. Харківський завод імені Малишева та конструкторське бюро Морозова вже готові до співпраці з Міноборони. І планують продовжити модернізацію "Оплоту" з урахуванням зауважень та пропозицій армійців. 

Довідка. Танк "Оплот" був створений на замовлення Міноборони. Він надійшов на озброєння ЗСУ в травні 2009 року. Розроблено Харківським конструкторським бюро з машинобудування імені Морозова і випускається Харківським заводом транспортного машинобудування імені Малишева.

Від попередніх танків ХКБМ (Т-80УД, Т-84) БМ "Оплот" відрізняється поліпшенням наступних характеристик: нова система управління вогнем; система обліку вигину каналу ствола; комбінований панорамний приціл командира з незалежними денним і нічним (тепловізійним) каналами і лазерним далекоміром; зварна вежа нової форми з катаної бронесталі; великі бортові екрани; вбудований динамічний захист "Дуплет"; комплекс "Варта"; новий бортовий комп'ютер механіка-водія; дизельна допоміжна силова установка потужністю 10 кВт; двигун 6ТД-2Е потужністю 1200 л. с.; нова комплексна система управління танком.

Турчинов сказав: "Для нас задача, яку ми ставимо перед Міноборони, перед "Укроборонпромом" для того, щоби з наступного року цей танк пішов до ЗСУ. І в державному оборонному замовленні на наступний рік ми вже зараз передбачаємо мінімум десять танків "Оплот", щоби одна рота у нас була повністю укомплектована".

Своєю чергою директор ДП "Завод ім. Малишева" Олександр Хлань сказав: "Танк іде у новій комплектації, це сучасний український танк, і якщо він стане на озброєння нашої армії, то буде серйозний рух за забезпечення оборонної сили, і нам дуже важливо буде зворотне з'єднання з військами, щоб цей танк покращити, коруктний і на світових ринках вооруження".

Дивіться також фотогалерею за темою:

ФОТО: Як відбувався фінал змагань на кращий танковий екіпаж АТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Луценко: Під час обшуків у Гужви свобода слова не постраждала – її там не знайшли
Наступний матеріал
Справа Гужви: Оприлюднено перші відео переговорів про хабар
Loading...

Турчинов і секретар Міноборони Великої Британії обговорили посилення санкцій проти РФ

Турчинов анонсував законопроект про додаткові перевірки жителів окупованих територій для отримання біометрики

Турчинов: Для України не існує альтернативи щодо євроатлантичної інтеграції

"Щоб не ставилися штучні обмеження": Аваков пітдримав ідею перегляду статусу АТО

Турчинов повідомив у чому основний акцент законопроекту про зміну формату АТО

РФ зміцнює інфраструктуру "від Азовського моря до кордону з Білоруссю" – Турчинов