kp.ua

Турчинов повідомив у чому основний акцент законопроекту про зміну формату АТО

Секретар РНБО сподівається, що ВР почне розгляд законопроекту до початку канікул

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов сподівається, що найближчим часом буде завершено розробку законопроекту про зміну формату антитерористичної операції на Донбасі, і парламент його оперативно розгляне. Про це Турчинов сказав в ексклюзивному інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Я вважаю, що в нас не так багато часу для ухвалення відповідних рішень. Сподіваюся, що вже цього тижня відбудеться експертне обговорення, й після внесення Президентом цього законопроекту в парламент депутати не відкладатимуть із позитивним голосуванням", – сказав секретар РНБО.

Як передає видання, Турчинов сказав, що головний акцент у цьому законопроекті буде стосуватися саме завдань держави, спрямованих на звільнення окупованих територій.

"Тобто ми не просто констатуємо факт російської окупації, а на законодавчому рівні визначаємо комплекс силових і дипломатичних кроків, які повинні забезпечити звільнення окупованих територій", – підкреслив секретар РНБО.

Відповідаючи на уточнювальне запитання щодо ініціативи зі створення Оперативного штабу в зоні АТО, Турчинов сказав: "Це один із механізмів військового і цивільного управління в зоні військового конфлікту".

Також секретар РНБО пояснив, що, згідно із законопроектом, такий штаб створюється указом Президента. Йому будуть надані найширші повноваження для реалізації завдань оборони і звільнення окупованих територій, підпорядковані всі армійські і силові структури, цивільні та військові адміністрації.

"Тобто повинна бути одна жорстка вертикаль, яка за необхідності забезпечить і функціонування в цих областях режиму воєнного стану. Але головне – створюється правовий механізм ефективного використання Збройних сил для захисту країни від російської агресії в умовах гібридної війни, розв'язаної проти України", – додав Турчинов.

Секретар РНБО також роз'яснив, що після ухвалення такого закону юридично АТО буде завершено. "Щойно ухвалимо цей закон, що розширює правове поле і надає повноваження, необхідні для захисту країни, не обмежені рамками закону "Про боротьбу з тероризмом", – і АТО в нинішньому своєму форматі буде завершено", – підсумував Турчинов.

Як повідомляв 5.UA, cекретар РНБО України Олександр Турчинов вважає, що в Україні потрібно завершити антитерористичну операцію і перейти до нового формату захисту країни від гібридної війни з РФ

Політик наголосив: "Військові дії тривають на сході нашої країни вже три роки і переросли як за тривалістю, так і за масштабами формат АТО. Водночас потрібно відзначити, що АТО виконала дуже багато важливих завдань. Саме в рамках АТО ми зупинили агресора, змогли провести президентські, парламентські та місцеві вибори, а також звільнили значну частину окупованої території України... Настав час перейти до нового формату захисту країни". 

Попередній матеріал
РФ зміцнює інфраструктуру "від Азовського моря до кордону з Білоруссю" – Турчинов
Наступний матеріал
У відповідь на позов студента: ВАСУ відмовився скасовувати заборону російських соцмереж
Loading...

Тука спрогнозував, скільки триватиме російська агресія на Донбасі

На Донбасі викрили агентурну мережу спецслужб РФ

Особисто все перевірив: Турчинов відвідав передову в зоні АТО