korrespondent.net

"Щоб не ставилися штучні обмеження": Аваков пітдримав ідею перегляду статусу АТО

Аваков висловив переконання, що конфлікт на Донбасі буде вирішуватися через політичний тиск на агресора та політичне врегулювання

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що в умовах повномасштабної військової операції Російської Федерації на сході України необхідно переглянути статус антитерористичної операції, щоб військовим і спецслужбам "не ставилися штучні обмеження". Як повідомляє УНІАН у четвер, 15 травня, про це міністр сказав на прес-конференції.

Як зазначили в агенції, Аваков нагадав, що термін АТО почали вживати після початку російської агресії в Україні, і "був впроваджений як тодішня реакція на незвичайну ситуацію, що раніше не траплялася в Україні".

"Зараз, коли йдеться про повномасштабну військову операцію, це не спеціальна операція Служби безпеки із залученням інших сил, то очевидно, потрібно переглянути статус, але не переглядати суть", – зазначив міністр внутрішніх справ."Олександр Турчинов виступив з бажанням впорядкувати це питання і вирішити цілий ряд процесуальних взаємин всередині, так, щоб нашим військовим і спецслужбам не ставилися штучні обмеження", – додав Аваков.

Арсен Аваков висловив переконання, що "конфлікт на Донбасі вирішуватиметься не на лінії зіткнення, він вирішуватиметься через політичний тиск на агресора і політичне врегулювання".

"Другим темпом, безумовно, йде позиція правоохоронців і військових", – додав він.

Як повідомляв 5.UA, cекретар РНБО України Олександр Турчинов вважає, що в Україні потрібно завершити антитерористичну операцію і перейти до нового формату захисту країни від гібридної війни з РФ

Політик наголосив: "Військові дії тривають на сході нашої країни вже три роки і переросли як за тривалістю, так і за масштабами формат АТО. Водночас потрібно відзначити, що АТО виконала дуже багато важливих завдань. Саме в рамках АТО ми зупинили агресора, змогли провести президентські, парламентські та місцеві вибори, а також звільнили значну частину окупованої території України... Настав час перейти до нового формату захисту країни". 

Попередній матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО Олександра Мотузяника – трансляція завершена
Наступний матеріал
МОЗ: до України як гуманітарну допомогу завезуть сироватку проти ботулізму
Loading...

Турчинов: Завдання армії – повернути окуповані землі й "не проскочити кордон"

У Генштабі прокоментували висловлювання Турчинова щодо необхідності завершення АТО

Турчинов: Подальше звільнення окупованих територій у рамках формату АТО – неможливе