5 канал

Тука розповів, як вирішили боротися з псевдопереселенцями

  Законом передбачено, що статусу вимушеного переселенця мають бути позбавлені переселенці, які протягом 60 днів не з'являються на території України, контрольованій урядом

  Єдиного реєстру переселенців ще немає, і це є великою проблемою. Про це повідомив у ході телемарафону "Україна понад усе" на "5 каналі" заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука.

  "Але зараз вже безпосередньо зайнялися створенням цього реєстру. Його буде вести Мінсоцполітики. І головна проблема полягала в тому, що для введення такого реєстру, окрім суто технічних проблем – придбання серверу, забезпечення тощо – потрібен певний час, це приблизно 2-3 місяці. І ми не могли собі дозволити, щоб людей, які і так занадто постраждали від війни, кидати без жодної допомоги на існування, без пенсій ще на 3-4 місяці. Саме тому і була така потреба нагальна негайно приймати поправки до постанови, аби хоч завтра почати людям виплачувати", – розповів Тука. Він також зазначив: "Законом передбачено, що статус вимушеного переселенця мають бути позбавлені переселенці, які протягом 60 днів не з'являються на території великої України". 

  Заступник міністра наголосив, що майже з першого дня на нинішній посаді був залучений до вирішення цієї проблеми.

  Далі Тука пояснив, які саме поправки треба були прийняти у постанові щодо тимчасово переміщених осіб: "Є певні неузгодження між термінологією, яка використовується в законі про вимушених переселенців, в законі про вільне пересування громадян і про вибори в Україні… А є там багато термінів, навколо яких точаться суперечки. Це, наприклад, "місце проживання", "місце реєстрації", "місце фактичного проживання". Досить часто ці терміни в законах не стикуються. Це перше. Друге, коли приймалась 509 постанова, яка затверджувала порядок виплати компенсацій, передбачено, що до процесу верифікації буде долучено Міністерство міграційної політики. А потім, після внесення змін до закону про міграційну службу цих повноважень згідно з чинним законом в неї немає. Але є посилання в тексті постанови, що саме на цю службу покладають штампування, горезвісного, на довідках про статус переселенця. І тому виникла така досить неприємна ситуація".

  Окрім того, Тука прокоментував дискусію Арсена Авакова та Геннадія Зубка про статус окупованих територій Донбасу: "Я не розумію, чи потрібно взагалі вносити на конституційному рівні якісь зміни щодо особливого статусу. Наскільки я пам'ятаю, мова йшла про ці території як особливі території і всі дії щодо виборчого процесу і самоврядування, вони мали бути обумовлені окремим законом, а не конституцією".

  Як повідомляв 5.ua, вчора, 8 червня 2016 року Георгій Тука розповів про нові правила виплат пенсій переселенцям

  Попередній матеріал
  НБУ дозволив банкам змінювати курс валют впродовж дня
  Наступний матеріал
  Зниклий співробітник ОБСЄ повернувся додому
  Теги:
  Loading...
  Георгій Тука про нові правила виплат пенсій переселенцям

  Георгій Тука про нові правила виплат пенсій переселенцям

  Тука підрахував, скільки виділять на МінАТО

  Тука підрахував, скільки виділять на МінАТО

  Тука просить НАБУ перевірити його діяльність на посаді чільника Луганської ВЦА

  Тука просить НАБУ перевірити його діяльність на посаді чільника Луганської ВЦА

  Тука: Більшість людей окупованих територій розуміють, що зробили помилку

  Тука: Більшість людей окупованих територій розуміють, що зробили помилку

  Тука: На мирну деокупацію Донбасу є 5 років – далі тільки військовий шлях

  Тука: На мирну деокупацію Донбасу є 5 років – далі тільки військовий шлях

  Україна ніколи не займалась Кримом – Тука

  Україна ніколи не займалась Кримом – Тука