Україна ніколи не займалась Кримом – Тука

Переважна більшість жителів Криму – це нащадки військових пенсіонерів колишнього СРСР

Україна ніколи не займалась Кримом. Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука.

"Щодо Криму, то я б сказав, ніколи за всю історію входження Криму до складу Радянського Союзу, ніколи за всю цю історію Україна не займалася питанням Криму – з першого і до останнього дня Крим був відданий на відкуп місцевим князькам, скажімо так. Про що може йти мова, коли Лужков з Москвою будують будинки для військовослужбовців, для моряків, а наші моряки, які там ходять під жовто-блакитними прапорами, вони жебрують в гуртожитках?" – зазначив він.

З його слів, Україна має формувати новий світогляд населення Криму, оскільки переважна більшість кримських жителів – це нащадки військових пенсіонерів колишнього СРСР.

"Складні комбіновані рішення. Не буває простих відповідей на складні запитання. Треба формувати світогляд людини. Переважна більшість мешканців Криму – це не корінні кримчани. Це люди, які є нащадками здебільшого військових пенсіонерів колишнього СРСР. І це треба розуміти. Військові колишнього СРСР – це люди зі своїм світоглядом, їхні діти, звісна річ, є нащадками цього світогляду. Ми маємо з ними працювати, з їхніми дітьми, внуками", – зауважив Тука.

Нагадаємо, Президент ініціює зміни до Конституції для закріплення прав кримських татар на самовизначення.

Попередній матеріал
Наступника "діамантового прокурора" Корнійця піймали на розкраданні 30 тонн цукру
Наступний матеріал
Через прорив труби біля столичного ТРЦ Ocean Plaza утворився справжній океан

"Путін, здавайся" – на Чонгарі відбулася акція кримських татар

"Не вийде!": Кремлю не вдасться змусити замовкнути кримських татар – Порошенко

Чубаров: депортація кримських татар, яка була у 1944-му, повторилась знову

МЗС Туреччини: кримські татари через понад 70 років знову зіткнулися з політикою тиску

Джемілєв у Канаді: флешмоб і перемовини щодо співпраці в питанні деокупації Криму

5 канал - трансляція наживо