Вибори
Вибори Depositphotos

ЦВК дозволила голосувати за місцем фактичного проживання, а не прописки – як змінити адресу

  Читайте по-русски
  ЦВК розмістила відеоінструкцію для виборців із поясненням, де і як можна змінити виборчу адресу

  Відтепер українці можуть голосувати на виборах за фактичним місцем проживання, а не за місцем прописки. Інформація про зміни оприлюднена на сайті Центральної виборчої комісії.

  "У зв’язку з набранням чинності Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення виборчого законодавства", яким внесено зміни, зокрема, до Закону України "Про Державний реєстр виборців", Комісія внесла зміни до деяких своїх постанов, а саме:

  • від 18 травня 2020 року №88 "Про Порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті 8 Закону України "Про Державний реєстр виборців";
  • від 2 червня 2020 року №96 "Про форми заяв та повідомлення про включення виборця до Державного реєстру виборців, заяв про внесення змін до персональних даних виборця в Державному реєстрі виборців";
  • від 11 червня 2020 року №103 "Про Порядок визначення виборчої адреси виборця, який не має зареєстрованого місця проживання".

  У вказаних актах Комісії, зокрема, виключено вимогу щодо документального підтвердження фактичного місця проживання виборця. У відповідній заяві необхідно лише вказати адресу житла, за якою виборець фактично проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою".

  ЦВК розмістила також відеоінструкцію для виборців із поясненням, де і як можна змінити виборчу адресу. Зазначається також, що в разі внесення змін до 10 вересня, проголосувати за своєю фактичною адресою можна буде вже на місцевих виборах 25 жовтня.

  Попередній матеріал
  Скандальний екснардеп Жванія регулярно літає в Москву через Мінськ – ЗМІ
  Наступний матеріал
  СБУ взяла під посилений контроль столицю
  Loading...