politico.com

Центр протидії корупції: Тіллерсона чітко цікавив стан виконання та імплементації реформ

За словами виконавчого директора ГО "Центр протидії корупції", для Тіллерсона були цілком зрозумілими бажання стосовно якомога швидшого створення антикорупційного суду в Україні

У понеділок, 10 липня, Дар'я Каленюк в ефірі програми "Іноформаційний день" на "5 каналі" розповіла, про що говорив державний секретар США Рекс Тіллерсон напередодні зустрічі із Президентом України Петром Порошенком. Так, за словами Дар'ї Каленюк, Тіллерсон, окрім стану виконання реформ в Україні, цікавився, які наразі ключові вимоги до влади у звичайних громадян.

"Рекс Тіллерсон мав зустріч із чотирма людьми, зі мною включно до зустрічі із Президентом Петром Порошенком. Його чітко цікавив стан виконання та імплементації реформ в Україні. Він озвучив, що вважає запорукою успіху в Україні якість проведення реформ. В першу чергу його цікавила ситуація з якістю виконання реформ в Україні. Його цікавило також, які суспільні настрої в країні, як ставляться до влади, яка вимога до влади, ключова вимога у звичайних громадян", – розповіла Дар'я Каленюк.

В ефірі програми вона також зазначила, що Тіллерсон, як бізнесмен, сприймає все прагматично і крізь призму можливих західних інвестицій в Україну.

"В меседжі, який він вчора озвучив, в офіційній заяві з Порошенком, він прямо сказав, що показником якості реформ в Україні буде наявність бажання західних бізнесменів інвестувати прямі інвестиції в Україну, не один мільйон доларів, які інвестуються, а прямі інвестиції, які вимірюються мільярдами доларів. І він чітко розуміє, що цих інвестицій не буде, якщо в Україні буде беззаконня, якщо в Україні не можна буде захистити свої права в суді, якщо правоохоронні органи будуть використовуватися для рейдерства, для відстоювання інтересів якихось політиків", – додала Каленюк та зазначила, що для Тіллерсона були цілком зрозумілі наші побажання стосовно якомога швидшого створення антикорупційного суду в Україні  і стосовно необхідності притягати до відповідальності високопосадових осіб, дії яких зараз розслідує Національне антикорупційне бюро.

"Ми дали зрозуміти, що НАБУ – це успіх, це результат успішної реформи антикорупції, точніше першого кроку до реформи антикорупці, але саме Національне антикорупційне бюро не може притягати до відповідальності, тобто у'язнювати високопосадовців та конфіскувати їхні активи. Без антикорупційного суду, який повинен бути створений якомога швидше, цього неможливо зробити. І Тіллерсон власне на офіційній зустрічі із президентом Порошенком особливо наголосив на потребі запустити такий суд якомога швидше", – повідомила Каленюк.

Дивіться також фотогалерею за темою:

ФОТО: Як Порошенко зустрічав Тіллерсона на ґанку АП

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Гройсман Столтенбергу: Україна втратила понад 16% ВВП через російську агресію
Наступний матеріал
Столтенберг відкрив у Києві унікальне представництво НАТО
Loading...

Дивіться на 5.ua урочистості з нагоди візитів держсекретаря США та генсекретаря ООН в Україну

Україна проходить складний період розставання з колоніальним минулим СРСР – Климпуш-Цинцадзе

Тіллерсон закликав РФ вплинути на сепаратистів, аби припинити насильство на Донбасі