5 канал

Переговори Порошенка з Тіллерсоном: про що домовилися США та Україна

Київ розраховує на допомогу США в "нормандському форматі" щодо врегулювання ситуації на Донбасі

Санкції проти Росії будуть чинними, допоки Федерація не припинить агресію на сході України і не припинить анексії Криму. На цьому наголосив державний секретар США Рекс Тіллерсон під час зустрічі із Президентом України Петром Порошенком.

Рекс Тіллерсон прибув до Києва з дводенним офіційним візитом. Із Петром Порошенком вони провели спочатку зустріч віч-на-віч, а потім відбулися перемови у розширеному форматі. Разом із Тіллерсоном до української столиці прилетів новопризначений спеціальний представник США щодо переговорів із урегулювання ситуації в Україні Курт Волкер. Він перебуватиме у Києві декілька днів, щоби детально ознайомитися із перебігом подій на Сході і почати поглиблену роботу у цьому напрямку. Зі свого боку глава української держави також зазначив, що Київ розраховує на допомогу США в "нормандському форматі" щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Серед головних тем - зміцнення стратегічного партнерства між двома країнами. Порошенко та Тіллерсон також обговорили деокупацію Криму та спільний алгоритм просування Мінського процесу. Український глава держави також зазначив, що Київ розраховує на допомогу США в "нормандському форматі" щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

"Я висловився дуже однозначно у розмові з російським керівництвом - Росія повинна зробити перші кроки для деескалації ситуації на сході України, дотримуватися режиму припинення вогню, відвести важку зброю і дозволити спостерігачам ОБСЄ виконувати свої обов'язки. Ми розчаровані відсутністю прогресу в імплементації мінських угод, і саме тому призначили спецпредставника США по Україні - щоби він вплинув на це", - заявив держсекретар США.

Дивіться також фотогалерею за темою:

ФОТО: Як Порошенко зустрічав Тіллерсона на ґанку АП

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Зірки "Бригади", "Моєї прекрасної няні" і "Дві долі" потрапили у "Чистилище"
Наступний матеріал
Прем’єр Іраку прибув у Мосул, щоб проголосити "перемогу" над бойовиками ІДІЛу
Loading...

Дивіться на 5.ua урочистості з нагоди візитів держсекретаря США та генсекретаря ООН в Україну

На Банковій підтвердили візит Тіллерсона в Україну 9 липня

У серпні-вересні в Україну приїде глава Пентагону – Порошенко

Порошенко назвав ймовірну дату переговорів "нормандської четвірки"

США призначили спецпредставника щодо переговорів із урегулювання ситуації в Україні – Тіллерсон

Дерсекретар США Тіллерсон прибув до АП: як його зустрів Порошенко – відео