Укрінформ

Україна проходить складний період розставання з колоніальним минулим СРСР – Климпуш-Цинцадзе

  Країна успадкувала корупцію ще з радянських часів, наголошує віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції

  Україна успадкувала від радянського колоніального минулого високий рівень корупції. І зараз намагається його позбутися. Про це заявила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе в інтерв'ю Deutshe Welle.

  "Ми проходимо дуже складний та інтенсивний період розставання з нашим колоніальним минулим - неефективністю державної системи, корупцією, просуванням шкурних інтересів, з усіма корумпованими процедурами, які вкоренилися тут не лише за роки незалежності України, а ще у часи радянської імперії, яка тут панувала", – зазначила Климпуш-Цинцадзе.

  Вона також додала, що Україна має гарні перспективи щодо антикорупційних зрушень.

  "Я впевнена, що у найближчі роки ми побачимо результати поступу України, і не тільки в цьому рейтингу (рейтингу Transparence International за рівнем сприйняття корупції – 5.UA), адже у 2016 році антикорупційні інституції нарешті запрацювали, а наприкінці минулого року 136 тисяч українських держслужбовців уперше пройшли процедуру розширеного електронного декларування", - нагадала віце-прем'єр.

  Також Климпуш-Цинцадзе прокоментувала ухвалення поправок до законодавства щодо е-декларацій для громадських активістів. Зокрема, зазначила, що дуже рада створенню робочої групи, яка має розробити формулу щодо скасування цього положення.  

  "Наскільки я знаю, рішення вже є. У суспільстві існує консенсус, що це рішення (про е-декларування для антикорупційних активістів) було неправильним. На жаль, деякі члени нашого парламенту скористалися нагодою, коли треба було терміново ухвалювати зміни до антикорупційного законодавства щодо наших військових, які воюють проти Російської Федерації", – констатувала віце-прем'єр.

  Попередній матеріал
  Саміт G20: Меркель сподівається на прогрес щодо української та сирійської кризи
  Наступний матеріал
  В екс-заступника глави АПУ часів Януковича знайшли понад $1 млн та 14 квартир
  Loading...