Заробітчани
Заробітчани Postupi.online

"Це сигнал для влади": через трудову міграцію Україні загрожує брак робочої сили – ЗМІ

  Читайте по-русски
  Українські заробітчани у світі мають репутацію працьовитих і невибагливих людей

  У сучасному цивілізованому світі найголовнішим ресурсом є люди, тому розвинуті держави саме в освіту та соціальні програми вкладають величезні кошти, створюють умови для життя та не бояться платити мільйони за створення нових робочих місць. Натомість умови проживання в бідних країнах змушують громадян шукали кращої долі десь-інде.

  "Україна, яка нині святкує 30-річчя своєї державності, на жаль, входить до числа останніх", – повідомляється в матеріалі "24 каналу".

  Українські заробітчани у світі мають репутацію працьовитих і невибагливих людей, а в багатьох сферах країн ЄС вони стали практично незамінними, пише видання.

  Наприклад, на початку пандемії COVID-19 повернення українських заробітчан на сезонні роботи до Польщі обговорювалось на високому дипломатичному рівні, а Фінляндія скеровувала до України чартери, щоб повернути українців до "битви за врожай".

  Як зазначає видання з посиланням на статистику, нині за кордоном постійно перебувають 2,5-3 мільйони трудових мігрантів з України. А через сезонну міграцію їхня кількість може збільшуватись у кілька разів, пронозують автори.

  "Ці цифри – вирок для держави. Вони вказують на те, що люди не вірять владі і не бажають бути частиною цього проєкту. А ще – сигнал для можновладців прокинутись та щось вже нарешті робити, адже незабаром може статися так, що молодь поїде шукати кращої долі, в Україні залишаться самі чиновники та пенсіонери, тоді доведеться завозити робочу силу самим – з Афганістану, Росії, Сирії або країн Центральної Азії. Хіба на такий результат розраховує президент Зеленський?", – наголошують автори статті.

  Попередній матеріал
  Напередодні 30-ї річниці на Черкащині відкрили артоб'єкт "Серце України", виконаний зі сталі "Метінвесту"
  Наступний матеріал
  Помер колишній очільник КМДА Володимир Бондаренко
  Теги:
  Loading...