Ілюстративне фото, оренда
Ілюстративне фото, оренда відкриті джерела

"Це обов'язок": декларацію мають подавати навіть ті, хто здає квартиру в оренду

Відповідна декларація має бути подана до 1 травня. Потому – на вас чекатиме штраф та перевірки від податкової

В ефірі "Інформаційного вечора" начальник головного управління ДФС у м. Київ Людмила Демченко пояснила, хто з українців зобов'язаний подати декларацію і чому.

"Фізичні особи, які зобов'язані подавати декларацію – це ті особи, які отримали дохід, з якого не було сплачено відповідний податок. По-перше, це особи, які здають в оренду рухоме та нерухоме майно. І, звісно, з цієї суми не сплачено податок.

Це особи, які отримують спадщину. На сьогодні законодавець дав право не декларувати, коли спадщина отримана від родичів першого або другого ступеню рідства (спорідненості).

Далі – особи, що продають корпоративні права і отримують цей дохід. Його обов'язково потрібно задекларувати. Є ціла низка норм, який регулює, хто має подавати декларацію", – розповіла Демченко. 

Вона також повідомила, скільки часу є для подання цієї декларації. 

"Це обов'язок. І ця декларація має бути подана до 1 травня, тому що податкова має надзвичайно великий ресурс для аналізу тих фізичних осіб, які подали декларацію і тих, які не подали декларацію. Якщо фізична особа не подала декларацію до 1 травня, ще є можливість подати її до 1 липня, але вже зі штрафною санкцією за несвоєчасно подану декларацію, тобто з адмінштрафом.

Якщо і після цього терміну особа не подає декларацію, податкова має вийти на перевірку такої фізичної особи і далі вже розпочинаються контрольно-перевірочні заходи", – повідомляє начальниця ГУ ДФС у столиці. 

При цьому, Демченко запевняє, що ДФС оперується кількома реєстрами, коли визначає коло осіб, для яких подання декларації є обов'язковим.

"У нас є досить багато реєстрів, які говорять про те, що особа отримує доходи, які мають бути відповідним чином задекларовані. Це і продаж нерухомості, продаж об'єктів рухомого майна, інформація, яку ми отримуємо від інших контролюючих органів. Тобто, реєстр, яким користується податкова при визначенні фізичних осіб, що мали би подати декларацію, надзвичайно широкий", – каже Демченко. 

Попередній матеріал
Уряд вдався до нового рішення, щоб розблокувати роботу Супрун – Зубко
Наступний матеріал
Убивство Гандзюк: Мангер каже, що до справи причетна СБУ
Loading...