Донбас - війна
Донбас - війна most-dnepr.info

Трагічні роковини: 6 років спротиву в Російсько-українській війні

Читайте по-русски
Першого загиблого бійця Україна вже мала за день до цього

Шість років спротиву в російсько-українській війні. Саме цього дня, 14 квітня, у 2014 році – офіційно розпочалася Антитерористична операція на Донбасі. Указ про її початок підписав Олександр Турчинов – на той час він виконував обов'язки президента України після втечі Віктора Януковича.

За день до цього Україна вже мала першого загиблого бійця у протистоянні з російсько-терористичними формуваннями. Неподалік Слов'янська, під Семенівкою – тоді загинув капітан спеціпідрозділу Служби безпеки "Альфа" Геннадій Біліченко. А вже 15 квітня – спецпризначенці звільнили від російських бойовиків аеропорт Краматорська.

Саме ж місто, як і Слов'янськ, було звільнене майже за три місяці, лише 5 липня. Звільнення захоплених українських територій відбувалося поступово, але впевнено. Аж до того часу, поки влітку Росія не кинула на територію України свою кадрову армію.

Наприкінці квітня 2018 року Антитерористична операція завершилася – тільки для того, щоб розпочалася Операція Об'єднаних сил.

Зауважимо, що до цього часу Росія вже окупувала півострів Крим. Тож фактичним початком російської збройної агресії проти України та, відповідно, війни, слід вважати лютий-місяць 2014 року.

Дивіться також: Першими стали на захист: що розповідають добровольці про початок війни

Попередній матеріал
Більшість мешканців столиці підтримують закриття метро та носіння маски у громадських місцях
Наступний матеріал
У Росії переносять дату завершення Другої світової війни
Loading...