Традиційні афери "забудовників" [відео]

  Банкрутство забудовників, подвійний заробіток на іпотеці, рейдерство - це не повний перелік способів ошуканства вітчизняних інвесторів житла. Експерти нарахували більше десяти найпоширеніших схем шахрайства. Зазвичай забудовники приманюють людей низькими цінами і хорошим місцем розташування майбутнього помешкання. Проте згодом про обіцянки забувають.

  На свою квартиру киянин Дмитро Арташов дивиться тільки знизу вгору. І так усі п`ять років. Вселитися у новобудову на околиці столиці чоловік мав ще у 2006 році. Понад чверть мільйона гривень за помешкання виплатив вчасно. Та забудовники розсварилися з інвестиційною компанією, яка збирала у людей гроші. Дмитро упевнений - це була афера.

  Проте Дмитро - не отримав назад своїх грошей. Забудовник взагалі оголосив про банкрутство. Зв`язатися з ним журналісти "5 каналу" - не змогли. Понад півтисячі інвесторів з цих трьох будинків кинулися шукати допомоги по різних інстанціях. Глава держави розпорядився утворити робочу групу. Схожий наказ згодом видав і Прем`єр-міністр. Проте самим потерпілим врешті-решт зателефонували не з Адміністрації Президента і не з Кабміну.

  Таких, як Дмитро, лише офіційно налічується понад кілька тисяч людей, кажуть в Асоціації допомоги постраждалим інвесторам. Пояснюють: найчастіше покупці квартир на первинному ринку потерпають саме через раптове банкрутство забудовників, зволікання зі здачею будинків в експлуатацію, рейдерство, нецільове використання коштів.

  По допомогу до Асоціації звернулися понад дві з половиною тисячі людей. Та насправді постраждалих набагато більше, запевняють в організації.

  Азад Сафаров, Сергій Клименко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Номінантів на "Оскар" оголосили у Лос-Анджелесі
  Наступний матеріал
  Протест далекобійників у Італії
  Теги: