Шахта
Шахта gordonua.com

"Точка неповернення": Торецьк опинився на межі двох техногенних катастроф

Через постійні обстріли та активний спротив представників ОРДЛ покращити ситуацію наразі немає можливості

Місто Торецьк, що на Донбасі, нині перебуває на межі двох техногенних катастроф – через затоплені шахти та фенольний завод. Про це повідомляє українська сторона СЦКК, повідомляє прес-центр штабу АТО.

Як стало відомо, унаслідок ворожих обстрілів ще від січня 2017 року вода затоплює шахти імені Артема та "Південну". Таким чином, на поверхню підіймається метан і становить певну загрозу для місцевих.

"Через пошкодження ділянки водоводу "Горлівка-Торецьк", що виникли внаслідок обстрілів ще на початку січня 2017 року, вода затоплює шахти імені Артема та "Південну". На поверхню підіймається газ метан, який потрапляє у підвали житлових та виробничих будівель, що може призвести до вибухів та отруєння людей", – зазначається в повідомленні.

Як підрахували комунальники, щоденно з водоводу витікає близько 12 тисяч кубометрів води. Від того майже 35 тисяч мешканців міста отримають воду лише дві години на добу.

У штабі також додають: "З підвищенням температури повітря Торецьк живе під постійною загрозою виникнення епідемії інфекційних захворювань".

Крім того, існує й інша загроза техногенної катастрофи неподалік Торецька. Так, на місцевому фенольному заводі уже понад 2 роки потрібно провести роботи з укріплення протиаварійного захисту дамби шламонакопичувача.

"На сьогодні в цьому штучному резервуарі зібралося майже 33 тисячі тонн рідких відходів, що містять фенол, нафталін, формальдегіди, сірчану кислоту, нафтопродукти та інші хімічні сполуки, що утворилися в процесі роботи підприємства. Внаслідок обстрілів на цьому об’єкті підвищеної небезпеки виведено з ладу трубопровід, через який здійснювалась відкачка води. Через це рівень рідини у шламонакопичувачі найближчим часом може досягти критичної позначки", – зазначається в повідомленні.

Як пояснюють фахівці, переповнення спецрезервуару може призвести до руйнування дамби, і тоді отруйний потік може хлинути на найближче селище Новгородське, потім потрапити до річки Кривий Торець, а далі – в Сіверський Донець, який є одним з небагатьох джерел питної води для всієї Луганської та частини Донецької області. 

"З початку 2017 року "Торецький фенольний завод" надіслав 9 заявок на забезпечення безпеки під час виконання ремонтно-відновлювальних робіт на дамбі шламонакопичувача. Збройні Сили України надали гарантії безпеки по всім заявкам, у той час як від представників ОРДО досі не отримано жодної гарантії", – поінформували у штабі. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Пошкоджені будинки, обірвана ЛЕП, перебита труба та водонапірна вежа: наслідки обстрілу Сухої Балки – фотозвіт

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Телеоператор "5 каналу" представить Україну на міжнародному конкурсі новинних сюжетів
Наступний матеріал
Від Європи до Близького Сходу: у МінТОТ розрахували, куди долетять ракети РФ із Криму – інфографіка
Loading...