Тлумачення КСУ щодо поняття конфіденційної інформації небезпечне для журналістів

  Тлумачення Конституційного суду щодо поняття конфіденційної інформації - небезпечне для журналістів, - вважають медіа-юристи.

  Проти акул пера, які проводять розслідування, зокрема щодо представників влади, можна буде порушувати кримінальні справи. Окрім того, положегння закону про персональні дані суперечить закону про доступ до публічної інформації, ухвалення якого привітала світова спільнота.

  Тарас Шевченко, президент Інституту Медіа Права: "Я дуже поважаю всіх мешканців Жашкова, але в мене величезні сумніви, що саме звідти ініціювали цю справу. Ми вважаєм, що перебільшенням говорити, що зараз все буде заборонено, всі будуть порушувати кримінальні справи. Очевидно цього не буде. Очевидно, буде зрідка і дуже вибірково, в якому потрібному випадку". 

  Денис Іванеско, началдьник ГУ забезпечення доступу до публічної інформації ПР: "Не можу погодитися, що це рішення якимсь чином звужує можливість громадян отримувати публічну інформацію від органів державної влади. Громадяни можуть писати запити, отримувати відповіді. Тобто публічна інформація як надавалася так і буде надаватися. а конфіденційна і так не надавалася". 

  Попередній матеріал
  Українські школярі можуть піти на позаплановві канікули через морози
  Наступний матеріал
  По 11 тис. євро компенсації отримають пасажири затонулого лайнера "Коста Конкордія"
  Теги: