Знову відхід на більш вигідні позиції? Після підтриву мосту через річку Сейм ворожі війська могли втекти вглиб російської території. Що каже про рух на Курщині головком? Як виглядав історичний прорив у перші години Курської спецоперації? І який настрій у бійців, які повертаються на ротацію з російської території? Більше дивіться в огляді 906-го дня Великої війни у матеріал журналістка "5 каналу" Олексія Пасака.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Знову відхід на "выгодные рубежи". російські пропагандисти заявляють, що їхні збройні сили відійшли на східний берег річки Сейм до населених пунктів Тьоткіно та Попово-Лежачі. Лише напередодні у Повітряних силах України підтвердили авіаудар та руйнування одного з мостів. Тепер росіяни заявляють, що підривають за собою решту переправ, утім, не уточнюють, які саме. Буцімто роблять це, щоб не опинитися в оточенні. Офіційно цю інформацію вороже Міноборони не підтвердило.
Цілком офіційне підтвердження: ЗСУ й надалі йдуть вперед Курщиною та зміцнюють свої позиції. Про це під час президентської ставки повідомив головком Олександр Сирський. А яким був український прорив на самому початку Курського рейду, показали в 225-го окремому штурмовому батальйоні ЗСУ. Їхня розгороджувальна група задіяла самохідну реактивну установку розмінування УР-7 і знешкодила мінне поле на кордоні. Далі – лише рух вглиб.
Читайте також: Ближче до кремля: куди відступають російські війська на Курщині – "Час новин: підсумки".
Курська операція – вкрай складна, але вона того варта. Так кажуть українські захисники про повноцінні бої на російській території. Журналісти агенції Reuters змогли поспілкуватися із захисниками на Сумщині, майже на межі з росією. Частина бійців забираються на ротацію з місця проведення спецоперації. Решта – з новими силами долучаються до бою. Ситуація в Курській області не стає простішою, вона ускладнюється, кажуть захисники.
"Сьогоднішня міна. Одна з багатьох. Близько (а куди вона влучила?). Та встигли в рівчак скотитися. Через це трошки в башкє кавардак. (Наскільки там ситуація зараз?) Стає складніша, одним словом", – поділився військовослужбовець ЗСУ.
Але у деяких учасників Курського рейду є власний план. Вони перевіряють американські САУ "Паладі" і вже знають, де варто буде зробити наступну зупинку. Декілька десятків кілометрів до Курської АЕС непростий маршрут, але пального має вистачити.
"Тяжко, "як". (Але варто того?) Скоро буде заєбісь всьо! Курська атомка наша буде", – запевнив військовослужбовець ЗСУ.
Олексій Пасак, "5 канал".
Дивіться також:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.