Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

Тестування на COVID-19 по всій Україні і страхування медиків: хто за що голосував – включення з Ради

Читайте по-русски
В опозиції заявили, що вірогідність дуже мала, що лікарі отримають виплати

Закони про масштабне тестування по всій країні та страхування медиків ухвалила Верховна Рада під час позачергового засідання. Страхувати лікарів пропонували дві політсили – "Європейська Солідарність" та "Слуга народу" – кожна політсила подала свій законопроєкт. Однак, проголосували народні обранці лише за один документ. Який саме, знає кореспондентка "5 каналу" Ірина Сисак.

Це перше позачергове засідання, яке скликали на вимогу опозиції. Розглядали два важливих питання – перше про обов'язкове страхування медиків. У першу чергу, обов'язково тестуватимуть усіх медиків та правоохоронців. В Україні 20% заражених коронавірусом – це лікарі.

Також, тестуватимуть усіх тих, хто звернуся з будь-якими симптомами до медичних закладів. Це має бути безкоштовно. Це був законопроєкт "Голосу" – його підтримали в цілому.

"Цей проєкт закону націлений на те, щоб запустити широкомасштабне тестування по всій Україні. Це моторчик для уряду, щоб ми нарешті вийшли на нормальну статистику. І друге – це захист лікарів", – сказала Ольга Стефанишина, нардеп від "Голосу".

Щодо страхування медиків – першим був законопроєкт від "Європейської Солідарності", пропонувалося виплачувати по 200 тис. грн медикам, які захворіли на коронавірус. І виплачувати по 1,5 млн грн тим сім'ям, у яких хтось помер із медиків.

"Слуги народу" подали свій альтернативний законопроєкт. Вони заговорили, що не буде звідки брати ці 200 тис. грн. Тому запропонували платити по 600 тис. тим лікарям, які захворюють і впродовж року отримають групу по інвалідності.

"Лікар, який загинув від коронавірусу, прирівнюється до військового. Ми кажемо, що це справедливо", – заявив голова фракції "СН" Давид Арахамія.

На таку пропозицією в опозиції відреагували. Кажуть, за статистикою, у світі лікарі не отримують інвалідності після хвороби. Тобто, кажуть, вірогідність дуже мала, що лікарі отримають виплати.

"Всі, хто не закінчували трускавецький "Ріксос", знають, що насправді немає інвалідності по інфекційній хворобі. Тому ми оголошуємо про збір підписів всіх лікарів, які захворіли, з вимогою, щоб виплати отримали всі", – сказала Ірина Геращенко, співголова "ЄС".

Більшість голосів підтримали законопроєкт "Слуги народу".

Дивіться детальніше – у сюжеті кореспондентки "5-го каналу" Ірини Сисак:

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до статті 39 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" (щодо додаткових гарантій прав медичних та інших працівників, зайнятих у сфері захисту населення від інфекційних хвороб, та членів їх сімей)". Рішення підтримали 340 народних депутатів при мінімально необхідних 226.

Попередній матеріал
Суд виправдав організаторку запорізького автопробігу підприємців
Наступний матеріал
У Лаврі виявили ще 17 випадків COVID-19 – Степанов
Loading...

Верховна Рада ухвалила закон, який прирівнює загиблих від коронавірусу медиків до військовослужбовців

У Києві захворюваність COVID-19 пішла на спад – мапа

У США вбили вченого, який досліджував COVID-19

На території України до роботи повернулися 555 ринків

COVID-19 у світі: у Польщі відклали президентські вибори, а в Нью-Йорку виявили дітей із загадковим синдромом

Ляшко: Авіасполучення почне відновлюватися з відкриттям кордонів