Дніпро затонула баржа 5 канал

Техногенна катастрофа на Дніпрі: чим загрожує викид у річку 300 тонн мазуту

Нині на підприємство, якому належить затонулий плавзасіб, нікого не пускають – навіть поліцію

Екологи мудрують, що робити з наслідками виливу мазуту на Дніпрі. В річку потрапило майже 300 тонн пального. Про аварію заявили в Дніпродзержинському річковому порту, коли побачили затонулий вантажній кран на території сусіднього підприємства, повідомляє "5 канал".

Керманичі порту запевняють, що в річку витекло не менше 300 тонн мазуту – виходячи з технічних характеристик потонулого плавзасобу. Наразі місцева влада Кам'янського створила спеціальну комісію з ліквідації техногенної катастрофи.

Кран затонув кілька днів тому, але екологи, рятувальники та поліція на витікання нафтопродуктів звернули увагу лише після публікації у ЗМІ. Втім, на підприємство, якому належить затонулий плавзасіб, нікого не пропускає охорона. Навіть поліція не може потрапити на підприємство.

Через це поліцейські, що прибули на місце, лише внесли дані про аварію до реєстру досудових розслідувань за двома статтями: "Порушення безпеки руху та експлуатації водного транспорту" та "Порушення правил охорони вод".

У лабораторії державної екологічної інспекції до отримання результатів експертизи від коментарів відмовляються. Наскільки витікання мазуту вплине на екологічний стан Дніпра – з'ясовують екологи. Проби води інспектори відібрали за кілька днів після аварії, а на результати очікують до кінця тижня.

Як повідомлялося напередодні, на Дніпропетровщині затонули баржа та кран. ЗМІ повідомили, що під час цього в річку вилилося 300 тонн мазуту. Згодом стало відомо, що екологічна інспекція зробила проби води, а поліція відкрила провадження.

Наталя світлова, Андрій Ковбаса, Дніпропетровська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Фейгін пояснив, навіщо РФ влаштувала "зачистку" адвокатів у Криму
Наступний матеріал
"Востаннє вивозили перед Новим роком": чому Львів і досі захлинається у смітті
Loading...

На Дніпропетровщині затонули баржа та кран: у річку вилилося 300 тонн мазуту – ЗМІ

ДСНС: В окремих районах Києва зашкалює рівень забруднення повітря

Новгородське опинилося під загрозою хімічного забруднення: постраждати може і Росія