5.ua

Танк Т-34 проїхався центром Луганська [відео]

   Із самого ранку рух у центрі Луганська – паралізований. Місто готується до параду, присвяченого 70-річчю визволення Луганщини. На центральній вулиці - кілька тисяч містян. Аж - на трамвайну колію виїжджає стилізований під броньовий – трамвай, а за ним - військова техніка.

  Житель Луганська:«Посмотреть на боевую технику, ребенка привели показать. У нас мальчик, ему это нравится».

  Гордість луганчан – відреставрований танк Т-34. Він більше сорока років прослужив у місті пам’ятником. Цього літа його вирішили поставити на хід. На запчастини витратили 50 тисяч гривень.

  Олександр Акулов, керівник реставраційної групи: «Машина прошла полностью капитальный ремонт. 42 года отстоять на постаменте это все-таки возраст. Не смотря на то, что в комплектации было все, но все было неисправное».

  Цей танк збудували у 1944 році. Він брав участь у бойових діях у Болгарії та Угорщині, де був підбитий. У 45-му його відремонтували та відправили на Далеко-Східний фронт. До 1971-го бойова машина прослужила на острові Сахалін. А вже звідти його доправили до Луганська - на постамент.

  Олександр Ткаченко, заступник Луганського міського голови: «Три члена экипажа были ранены, 2 человека погибли. Вот эта пробоина была заделана на Харьковском заводе, потом на Нижнем Тагиле. Было еще лобовое попадание танка. Был подорван на мине. Это уже в Японскую войну».

   Відреставрований Т-34 у центрі міста простоїть до неділі - усім охочим дозволять навіть до кабіни залізти. Потім бойову машину повернуть на постамент. Міська влада запевняє, відтепер танк братиме участь у всіх реконструкціях боїв за визволення Луганська та святкуваннях Днів перемоги.

  Лілія Прокопенко, Віктор Прокопенко, Луганськ, «5 канал».


  Попередній матеріал
  Скандальне ДТП за участю працівника спецпідрозділу ДАІ «Кобра»
  Наступний матеріал
  Апеляційний суд Києва переніс розгляд справи щодо фосфіду цинку