Система е-декларування: в НАЗК озвучили результати за перший тиждень роботи

  Технічно система не приймає декларацію з критичними помилками, зауважила Корчак

  У системі е-декларування вже зареєстровано 816 користувачів та подано 118 декларацій. Про це повідомила голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак на своїй сторінці у Facebook.

  "Станом на 6 вересня, вечір, в системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зареєстровано 816 користувачів та подано 118 декларацій", – написала вона.

  За словами Корчак, це свідчить про те, що випадки виникнення помилок є поодинокими і переважна кількість звернень щодо ускладнення реєстрації викликана виключно помилками користувачів. Вона додала, що сьогодні є очевидним, що система е-декларування працює, хоча й потребує деяких технічних коректив.

  "Дійсно, наразі необхідні певні уточнення в частині кількості поданих декларацій. Адже сьогодні до реєстру подається 4 типи декларацій: щорічна, перед звільненням, уточнююча, кандидата на посаду. І уточнюючі декларації, і декларації кандидата на посаду можуть подаватися в різній кількості, залежно від того, як часто особа бере учать в конкурсах, змінює фінансове становище (дані, що можуть уточнюватися)", – повідомила голова НАЗК.

  "Стосовно помилок декларантів при заповненні полів форми та збереження заповненої з помилками форми в якості чернетки. Технічно система не приймає декларацію з критичними помилками, але, відповідно до розроблених стандартів роботи, може зберігати такий "чорновий" варіант декларації", – зауважила голова НАЗК. 

  Також вона зауважила, що надання інформації про членство суб'єкта декларування в громадських організаціях та відсутність застосування таких атрибутів, як "не застосовується", "невідомо", "член сім'ї не надав інформацію", відповідно до проведеної технічної оцінки співробітниками НАЗК, стане можливим протягом двох днів. Як і завантаження декларації в машиночитаному форматі (АРІ). 

  Як повідомляв 5.ua, заступник глави АПУ Дмитро Шимків в інтерв'ю "5 каналу" заявив, що НАЗК має роз'яснювати декларантам суперечливі питання у системі.

  Попередній матеріал
  СБУ запобігла низці терактів, які готували бойовики за завданням агента спецслужб РФ
  Наступний матеріал
  У Херсоні затримали поліцейського-здирника, що вимагав гроші за оформлення дозволів на зброю

  Держслужба спецзв'язку передала НАЗК сертифікат системи е-декларування

  НАЗК припиняє доступ до системи е-декларування до 1 вересня

  Ніякого зламу системи е-декларування не було – голова НАЗК

  Чиновники подаватимуть електронні декларації з 1 вересня – голова НАЗК

  Найкраще було б внести зміни до рішення НАЗК про запуск системи е-декларування – Севостьянова

  Відкласти запуск реєстрів е-декларування наказала голова НАЗК – розробник ПЗ