Іван Грабар
Іван Грабар 5 канал

"Система не витримує": батько померлої від COVID-19 жінки розповів про ситуацію із киснем у лікарнях

Читайте по-русски
Через зростання захворюваності на COVID-19 навантаження на кріогенну систему зросло у 20-30 разів, розповів чоловік

Кисень в українських лікарнях є в наявності, але через зростання кількості хворих система його подачі не витримує навантаження, наголосив батько померлої від коронавірусу пацієнтки Іван Грабар. Про це він розповів в ефірі регіонального ток-шоу "Країна" на "5 каналі".

За його словами, у медзакладі, де лікували його доньку, кисень був у наявності, але він нерегулярно надходив до шостого поверху.

Грабар пояснив, що кисень перемерзав, тому використовувати його можна було лише з перебоями.

"-183ºС – це надзвичайно великий мороз, це важко собі уявити. Ось при такій температурі в посудинах Дьюара міститься кисень. Тому чи є мороз, чи навіть коли +20ºС на вулиці, труби все одно перемерзають. Особливо тоді, коли у 20 разів збільшилась кількість пацієнтів", – зазначив чоловік.

"Представники місцевої влади запросили мене як доктора технічних наук, як людину, яка багато-багато працювала з кріогенною технікою, на консультацію", – наголосив він.

"Через пів години ми проблему розв'язали. Кисню при -183ºС, а рідкий кисень саме у такому вигляді надходить, треба давати додаткову енергію", – розповів Грабар.

Він додав, що через збільшення кількості хворих на коронавірус навантаження на кріогенну систему в Україні зросло у 20-30 разів.

Як приклад Грабар навів першу міську лікарню Житомира.

"Вони брали 1,5 тонни кисню за місяць, а сьогодні тонну за добу – тобто рівно у 20 разів більше. Система не витримує. Але шановні – ось я перед вами. Є технарі у місті, є технарі в Україні. Чому нас не залучають до цього? На волонтерських засадах, на будь-яких. Біда в державі, біда у світі. Давайте об'єднуватися", – закликав чоловік.

Він зазначив, що на кожні 10 кг кисню потрібно давати 1 кВт/год додаткової енергії.

"Як тільки ми це поставили – там я теплову пушку привіз, ми швиденько поставили – проблема вирішилась. Я доньці написав: "Доню, більше перебоїв з киснем не буде". Але, на жаль, було вже пізно", – резюмував Грабар.

Нагадаємо, у Житомирі від коронавірусу померла Ольга Грабар, яка після госпіталізації просила допомогти пацієнтам міської лікарні.

У своєму останньому пості у Facebook вона просила чільника міста Сергія Сухомлина владнати проблему із забезпеченням хворих на COVID-19 киснем.

Дивіться повний випуск регіонального ток-шоу:

 

 

 

  

 

Попередній матеріал
Сесія Львівської міськради поставила юридичну крапку у виборчій кампанії міста – заява "ЄС"
Наступний матеріал
"Викинули і не дали шансу на життя": як у Франківську волонтери допомагають котикам знайти дім
Loading...