Останній день хануки в Києві
Останній день хануки в Києві 5 канал

Свято світла і чуда: на Європейській площі запалили головну ханукію України

Хануку – юдейське свято світла й добра – відзначають сьогодні в усьому світі

У Києві урочистості відбуваються на Європейській площі, де запалили головний світильник-менору. Бачила урочистості кореспондентка "5 каналу" Леся Головата.

Сьогодні відзначають останній день свята, тож на Європейській площі столиці запалили головну ханукію – велетенський світильник, який – на відміну від традиційної менори – складається з восьми свічок. Історія святкування хануки (слово означає "освячення") йде від ІІ століття до нашої ери, коли у звільненому від греків-ідолопоклонників храмі в Єрусалимі від одного-єдиного барильця олії менора горіла аж вісім днів. Юдеї вважають це дивом від Всевишнього й відтоді щороку його відзначають.

"Ханука – ми кожен день запалюємо ще одну свічку, в пам'ять про перемогу повстанської армії, єврейської повстанської армії, яка перемогла греків. Знову-таки в ІІ столітті до нашої ери", – зазначив посол Ізраїлю в Україні Еліав Бєлоцерковські.

Головний рабин України Моше Реувен Асман додав: "Це чудо з посудиною олії… Коли вони освятили, відкрили й зайшли в храм – вони знайшли одну посудину з олією. І Всевишній зробив чудо – олія, якої мало б вистачити на один день, – її вистачило на вісім днів. Тому, постановили наші мудреці, всім поколінням відзначати це свято – вісім днів Хануки, щодня додаючи одну свічку".

Попередній матеріал
"Найкраща за всі роки": в Києві запалили головну новорічну ялинку
Наступний матеріал
"Своєрідна жінка": армійці розповіли, хто керував обстрілом Новолуганського з "Градів"
Loading...