5 канал

Населення Умані зросло майже вполовину: почався хасидський Новий рік Рош Гашана

За порядком в Умані під час святкування стежитимуть півтисячі правоохоронців, які приїхали з різних областей. Допомагають їм півтора десятка ізраїльських поліцейських

Хасиди з усього світу приїхали до України – а саме до Умані, на Черкащину. Саме там вони будуть святкувати Новий рік Рош Гашана. За повір'ям, якщо паломник у це свято завітає на могилу засновника хасидизму Цадика Нахмана, то увесь рік для нього буде щасливим. За подіями в Умані стежить кореспондент "5 каналу" Петро Троць.

На кілька днів населення 80-тисячної Умані зросло майже вполовину. Як і очікувалось, до міста завітало майже 40 тис. прочан-хасидів. Усі вони концентруються поблизу центра міста. Із самого ранку тут – не проштовхнутися. На вході до кварталів, відведених під святкування Рош Гашана, гостей зустрічають мешканці Умані, які пропонують хасидам помешкання або допомогу в перевезенні речей. Дехто їхні послуги використовує доволі оригінально.

У бажанні заробити з місцевими змагаються і самі хасиди. Серед оригінальних сувенірів цього року – шалики з написом "Умань". Хлопчина-продавець називає вартість – $10. Ледь не всі ціни на цій вулиці – саме в цій валюті. Поруч – поліцейські. Тут вони облаштували кілька своєрідних пропускних пунктів. У декого в руках автомати. Пояснюють – хочуть бути готовими до будь-яких несподіванок. Передусім – терактів.

"Ми зробили висновки з тих подій, що були в Європі, коли терористичні акти були з великим скупченням людей. Зробили висновки і в цьому напрямку теж працюємо. Якщо минулого року приділяли увагу більше, щоб відносно громадян не скоювались кримінальні правопорушення, то тепер остерігаємось терористичних актів… Сюди направлені від МВС найкращі підрозділи вибухотехніків, кінологи на виявлення вибухівки. І грубих порушень порядку чи ексцесів немає", – звітує заступник начальника ГУ Нацполіції Черкаської області Віктор Іванько.

За порядком в Умані під час святкування стежитимуть півтисячі правоохоронців, які приїхали з різних областей. Допомагають їм півтора десятка ізраїльських поліцейських. Усі вони розмовляють українською або російською мовами. Однак із поведінки самих прочан не скажеш, що вони планують завдати правоохоронцям якогось клопоту. Від обіду вони моляться, танцюють, співають і передусім говорять про мир, який потрібен як Ізраїлю, так і Україні.

За віруванням паломників, Новий рік у них настане після того, як на небі зійде перша зірка. А після цього почнеться основна частина святкування Рош Гашана, яка триватиме упродовж двох діб.

Петро Троць, Валентин Стрельцов, "5 канал"

Медовий Спас у столиці: як тисячі вірян святкували Маковія – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": двічі міністр освіти та науки Сергій Квіт в ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
На Львівщині добігають кінця військові навчання Rapid Trident-2017
Loading...