подарунки для дітей
подарунки для дітей 5 канал

"Свята без тата": як небайдужі створюють магію для дітей Героїв України

Читайте по-русски
До ініціативи "Свята без тата" долучаються небайдужі й з інших країн

19 грудня – День святого Миколая. За традицією, цієї ночі діти отримують подарунки під подушками. Святий Миколай вважається не лише покровителем дітей, а й опікуном воїнів, мандрівників, бідних, а також студентів і моряків.

Магію для дітей загиблих українських військових напередодні різдвяно – новорічних свят творять благодійники та небайдужі. В Україні та за її межами вони об'єднуються, збирають гроші і втілюють мрії дітей у реальність. 

"Декілька років тому ми купували ноутбук дочці одного майора. В 2014 році я зустрічав його, а через декілька років виявилось, що я його дочці купляю ноутбук", – каже автор книги, учасник російсько-української війни Мартін Брест.

Так і з'явився "Майор Святий Миколай" – ініціатива, яка дарує дітям полеглих героїв України віру в дива. Особливо напередодні різдвяно – новорічних свят. Один з ініціаторів Мартін Брест – учасник російсько – української війни та письменник. ЦьогорІч, разом зі своїм видавцем, вирішили віддати 30% від продажів книги "Піхота" на втілення подарункових мрій дітей.

"В подарунках 2 складові – тато чи мама самі б купили дитині своїй подарунок і купили б те, що хоче дитина в подарунок. А папи чи мами в нього немає. І немає кому піти в магазин і щось купити. А друге – в житті дітей має бути магія", – переконаний Мартін Брест. 

І таку магію створює не особисто, а через своїх помічників. Уже від 2014 – го року вони привозять дітям саме ті подарунки, про які малеча пише у листах. Бо ті мають вірити в дива і їхні мрії повинні здійснюватися, переконує ініціатор проєкту.

подарунки для дітей
подарунки для дітей5 канал

"Не просто дзвеніти медалями з прапором. Є ще і сім'я хлопців, які прикрили тебе, щоб ти повернувся живий. Я не придумав цю традицію. Нею займалися і до мене велика кількість людей, і більша частина це волонтери", –  розповідає Мартін Брест.

Мрії дітей, які втратили батьків на російсько – українській війні, щороку від 2014 – го намагаються здійснити й ельфи акції "Свята без тата". Основні сили акумульовані в Польщі, де українська меншина та місцеві долучаються коштами й подарунками.

"В онлайн збираємо гроші не збираємо солодощі чи речі. Будемо закупляти подарунки в Україні аби таким чином підтримати таким українського виробника та малий бізнес", – каже організаторка акції "Свято без тата" Вікторія Батрин. 

подарунки для дітей
подарунки для дітей5 канал

В Україні ініціатива "Свята без тата" також має своїх "ельфів": це волонтери, армійці, священники. На місцях вони актуалізують списки малечі, які втратили когось із батьків на українському Сході, та спільно з польськими волонтерами організовують подальшу роботу. Розповідають – діти радіють і щороку чекають на гостинці від Миколая з Польщі.

"Подарунок потрапив на День народження батька що загинув. Дітки сказали, що то звісточка від тата, що він поряд", – розповідає Вікторія Батрин. 

До ініціативи "Свята без тата" долучаються небайдужі й з інших країн. А мрія авторів проєкту – разом з українською діаспорою у світі започаткувати єдиний день пам'яті полеглих українців та спільно й масштабно творити магію для дітей Героїв України.

Олена Рибінська, Ольга Сошенко, "5 канал"

 

 

Попередній матеріал
Фронтмен гурту "Антитіла" розповів, чи йтиме в політику
Наступний матеріал
Справа Чорновол: ексдепутатка заявила, що провадження проти неї відкрив заступник голови ОП Татаров
Loading...

У межах волонтерської акції "Свята без тата" розпочався благодійний аукціон

"Щедрий вівторок", або День добрих справ: як цьогоріч відзначили в Україні

Змалечку живуть під бомбардуваннями: на Луганщині армійці привітали маленьких мешканців Хутора Вільного

П'ять щасливчиків на "5-му каналі": як школярі стали власниками новеньких гіроскутерів

"Всеукраїнська школа онлайн": школярка з Києва виграла приз від "5 каналу"

Знижки, бонуси для відмінників та буккросинг: як Україна відзначає міжнародний день дарування книг – сюжет