nikorupciji.org

Суддю, що відпустила командира "Беркута", відсторонили від посади

  ВІдповідне рішення винесла Вища кваліфікаційна комісія суддів України

  На підставі клопотання Генпрокурора Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ) ухвалила рішення відсторонити двох суддів – Віктора Волощука та Світлану Волкову. Про це повідомляється на сайті комісії.

  "У зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності комісія відсторонила строком на два місяці Волощука Віктора Васильовича – від посади судді Олевського районного суду Житомирської області та Волкову Світлану Яківну – від посади судді Печерського районного суду міста Києва", – йдеться в повідомленні.

  Водночас комісія відмовилась відсторонити суддю Дзержинського районного суду міста Харкова Сергія Лазюка, а також відклала розгляд питання про відсторонення Владислава Лисенка від посади судді Києво-Святошинського районного суду Київської області.

  Клопотання про продовження строку відсторонення Анатолія Левченка від посади судді Бориспільського міськрайонного суду Київської області залишено без розгляду.

  Нагадаємо, у грудні 2014 року суддю Печерського райсуду Києва Світлану Волкову, яка звільнила з-під варти колишнього офіцера "Беркуту" Дмитра Садовника, відсторонили від посади. Тоді Волкова змінила запобіжний захід "утримання під вартою" на домашній арешт командиру "чорної роти" "Беркуту" Дмитру Садовнику, після чого він втік.

  Як відомо, Волкову звинувачують у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частинами першою та другою статті 375 Кримінального кодексу України, а саме у постановленні завідомо неправосудних рішень у кримінальних справах.

  Як повідомляв 5.ua, на сьогодні перевірили 331 суддю, які виносили вироки активістам Майдану, проте висновки зробили лише щодо п'ятої частини цих суддів. За словами координатора групи громадського спостереження "Озон" Центру громадянських свобод Валерії Рибак, тільки 8 "суддів Майдану" наразі відсторонено.

  Попередній матеріал
  Порошенко планує зняти проблему завищених портових зборів і доступу до причалів
  Наступний матеріал
  Порошенко: голова Миколаївської облдержадміністрації подав у відставку

  На сьогодні відсторонили лише 8 "суддів Майдану" – спостерігач

  Суд відсторонив міського голову Вишгорода від посади

  Одіозного суддю Вовка відсторонили від виконання обов'язків

  Вища кваліфікаційна комісія не відсторонила одіозного суддю Сергія Вовка від посади