Судді 5 канал

Судді, які повстали проти системи, потребують захисту від держави: комісія – зволікає

Двоє працівників Феміди з Полтави та Черкас відмовились від незаконних дій, тепер потерпають від тиску системи

Двоє суддів, які пішли проти системи та відмовились чинити незаконні дії, учора прийшли на засідання Антикорупційного комітету Верховної Ради.

Як стало відомо, йдеться про Ларису Гольник - суддю Октябрського районного суду Полтави, яка відмовила у рішенні на користь мера та задокументувала факт пропозиції хабара, та Сергія Бондаренка - суддю апеляційного суду Черкаської області, який відмовився виносити незаконне рішення.

Судді кажуть, що відчувають на собі шалений тиск та потребують підтримки.

"Є судді, які заявили про корупцію і факт тиску в своїх судах. З одного боку - це безпрецедентний вчинок. З іншого - ми повинні тримати це під парламентським контролем", - заявив у парламенті голова Комітету ВР з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв.

Адвокат та громадський активіст Роман Маселко додає: "Цей приклад спонукав інших суддів давати покази. Після Бондаренка пішли інші покази. Півтора роки тому він став реальним прикладом, що це можна робити і це дає результат. Через півтора роки він став антиприкладом. Його приклад не стимулює, а стримує".

За словами самого судді, його примушували ухвалити рішення на користь Акціонерного товариства "Азот". Натомість, правоохоронцям пропонували організувати вечірку з нагоди дня суду.

Суддя з райсуду Полтави Лариса Гольник не лише відмовилася ухвалювати рішення на користь міського голови Олександра Мамая, а й задокументувала пропозицію хабаря.

Сергій Бондаренко і Лариса Гольник зверталися до ради суддів, прокуратури, СБУ, Вищої ради юстиції , Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Утім, поки що захисту від держави не отримали.

У кваліфікаційній комісії суддів кажуть, що не встигають впоратися з усіма скаргами і обіцяють, що розглянуть це питання 27 вересня. Поки ж – радять чесним суддям повертатися додому і працювати в системі, проти якої вони повстали.

Нагадаємо, за даними НАБУ, після перевірки декларацій 30% суддів не перепризначили на посади.

Наталія Жижко, Юрій Усік, "5 канал"

Попередній матеріал
Стали відомі деталі обшуків у Кернеса та Добкіна: близько сотні працівників ГПУ прибули до Харкова
Наступний матеріал
Фінал Ліги Чемпіонів-2018 прийматиме Київ

ГПУ візьметься за суддів КСУ, що сприяли в узурпації влади Януковичем – Луценко

На Вінничині суддя отримав 10 років в'язниці з конфіскацією майна

Директор НАБУ: Після перевірки декларацій 30% суддів не перепризначили на посади

Рада звільнила 12 суддів, які працювали на бойовиків