Роман Червінський
Роман Червінський 5 канал

Суд залишив Червінського під вартою – що далі

Читайте по-русски
Після оголошення судді та прокурор вийшли із зали суду під скандування активістами "Ганьба!"

Сьогодні, 8 травня, у Кропивницькому апеляційному суді відбулася друга частина засідання, де розглядали скаргу адвокатів Романа Червінського понад 6 годин. Більше дивіться у включенні журналіста "5 каналу" Олександра Карамушки.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Судді апеляційного суду відмовили в задоволенні апеляційної скарги, тобто Роман Червінський перебуватиме під вартою в СІЗО в Кропивницькому до 17 червня 2024 року.

На це засідання, як і на всі попередні у справі Червінського у Кропивницькому, обвинуваченого прийшли підтримати активісти – понад пів сотні людей з плакатами, футболками та шоперами із зображенням контррозвідника і вимогою припинити несправедливе, на їхнє переконання, обвинувачення.

Сторону захисту представляли всі чотири адвокати Романа Червінського: Віктор Василюк, Людмила Куса, Андрій Йосипов і Костянтин Глоба. Сторону обвинувачення представляв прокурор Віктор Кобець.

Правозахисник Костянтин Глоба просив суд запросити свідка у справі – Віктора Ганущака. Це керівник Романа Червінського, який може підтвердити, що спецоперація, в якій обвинувачується Червінський, була погоджена на найвищому рівні. Втім суд на вимоги прокурора відмовив у допиті.

"Прошу заслухати свідчення пана Ганущака. Він був безпосереднім керівником Романа Червінського і може підтвердити, що операція була погоджена на найвищому рівні, кожен крок узгоджувався з керівництвом. Тому обвинувачення і утримання під вартою є необґрунтованим", — сказав адвокат Костянтин Глоба.

Суд відмовив у допиті свідка і зробив зауваження активістам, які у відповідь на таке рішення почали скандувати "ганьба".

Читайте також: "Несправедливість неприпустима": Порошенко став на захист розвідника Червінського.

Сам Роман Червінський під час засідання сказав, що у справі є розбіжності між первинними і повторними допитами одних і тих самих свідків, а деякі протоколи допитів зникли.

"Мої показання не змінилися за весь цей час жодного разу. І якби я передав інформацію ворогу, то це державна зрада, стаття 111. Але мене звинувачують у перевищенні повноважень. Начебто я не повідомив СБУ чи ГУР. Це виходить, що передавати інформацію ворогу з погодження ГУР можна? Ви розумієте абсурдність цього звинувачення?! А я через цей абсурд вже більш як рік у тюрмі. Добре, що у мене є історія в СБУ, по знешкодженню російських терористів: тому в мене така підтримка є. А якби її не було?", – заявив розвідник.

Після цього судді вийшли до нарадчої кімнати. Повернувшись, озвучили ухвалу, у якій йдеться про те, що рішення Кіровоградського районного суду лишається в силі, тобто Роман Червінський лишається під вартою. Після оголошення судді та прокурор вийшли із зали суду під скандування активістами "Ганьба!".

"Ми оскаржуватимемо це рішення, і дійдемо до Касаційного суду", – сказав адвокат Костянтин Глоба.

Романа Червінського під конвоєм повернули до Кропивницького СІЗО.

Адвокат Романа Червінського Андрій Йосипов повідомив про жахливі умови утримання Червінського в Кропивницькому. За його словами, розвідника тримають у підвальному приміщенні, де холодно і дуже сиро. Адвокати намагатимуться перевести його в інше місце.

Нагадаємо, полковника Червінського звинувачують у перевищенні службових повноважень під час спецоперації з вербування російського військового пілота. Цей план викрили росіяни, що, за версією слідства, призвело до ракетного обстрілу військового аеродрому "Канатове" на Кіровоградщині. Сам Червінський наполягає, що свої дії узгоджував із керівництвом.

Дивіться також:

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Попередній матеріал
Номер "Кварталу 95", який обурив суспільство: депутати "ЄС" звернулися до генпрокурора та голови СБУ
Наступний матеріал
Вперше з 2022 року – Зеленський призначив на посади більш як 100 суддів
Loading...
Емоції Червінського в суді та відзнака Залужного – "Час новин: підсумки"

Емоції Червінського в суді та відзнака Залужного – "Час новин: підсумки"

Справа Романа Червінського: що вирішить суд – трансляція

Справа Романа Червінського: що вирішить суд – трансляція

Україну завалять зброєю: що нам пакують США та Британія – "Час новин: підсумки"

Україну завалять зброєю: що нам пакують США та Британія – "Час новин: підсумки"

"Несправедливість неприпустима": Порошенко став на захист розвідника Червінського

"Несправедливість неприпустима": Порошенко став на захист розвідника Червінського

Гучний злочин: військові застрелили поліцейського, а тепер вибачаються в суді – "Час новин: підсумки"

Гучний злочин: військові застрелили поліцейського, а тепер вибачаються в суді – "Час новин: підсумки"

Зникнення та утримання Червінського: адвокати терміново подали заяву до ЄСПЛ

Зникнення та утримання Червінського: адвокати терміново подали заяву до ЄСПЛ