Суд у справі розстрілів на Майдані 5 канал

Суд у справі розстрілів на Майдані: потерпілий заявив, що бачив силовика, який зробив його інвалідом

Чоловік пережив понад 10 операцій у Польщі, після чого лікарі констатували другу групу інвалідності

У четвер, 10 листопада, у Святошинському суді слухали ще одного потерпілого під час подій Революції Гідності 20 лютого 2014 року.

На початку грудня 2013 року 18-річний Павло Онуфрієв приїхав на Майдан Незалежності з Хмельницького. Він записався у третю сотню самооборони, активно будував барикади, знав загиблих Сергія Нігояна та Михайла Жизневського.

У суді він детально описує події ранку 20 лютого. Каже, що чув постріли, бачив озброєних силовиків у чорній формі з жовтими пов’язками та поранених і вбитих майданівців.

"З одної сторони від мене, з правої, впала людина. Ми взяли, відштовхнули назад його із криком, що поранений. Поки ми цього відтаскували, підняли голову, подивилися, і я бачу як людина лежить, а над нею стоїть (ще одна)… Коли вона привстала, я побачив людину, поранену в голову", – розповідає потерпілий Павло Онуфрієв.

Онуфрієв був одним із перших, хто йшов до Жовтневого палацу. Тоді він мав при собі щит та палицю.

"Ми хотіли зайняти позицію барикади, де раніше вишка була. Ми так самі поставили завдання, що потрібно відтягнути "Беркут". Ми проходили цей зелений паркан, правда, не знаю, скільки метрів, присіли, в мого побратима був бінокль. Я присів подивитися в ці дірки. Дивлюся, як на мене цілиться людина в чорній формі з гвинтівкою в руках з барикади, яку ми маємо зайняти. В якийсь момент, коли я вже віддав бінокль, вже взяв у руку щит, я впав на землю", – згадує про події того дня Павло.

Дивіться також: "Це зграя псів": Двоє свідків дали емоційні свідчення про злочини "Беркуту" на Майдані

Куля влучила хлопцеві у нижню частину правої ноги. Відео, де вже пораненого Павла евакуйовують, теж переглядали  у залі. Того дня його прооперували, а згодом доправили до Польщі. Там відбулося понад 10 операцій.

Як повідомляється, з рани витягли уламки кулі, однак Павло став інвалідом 2 групи. Під час слідчого експерименту він зазначав, що бачив снайперів на даху готелю "Україна". Зараз він свої покази уточнює.

"Снайпера бачив на готелі "Україна". Це ще було з 19 на 20 лютого, 20 лютого я не (бачив)... Це люди, які зі мною там були, ходили і казали, що є снайпер. На підставі цього я і казав, що був снайпер. Так, мені здалося, що був снайпер – людина була на даху", – каже Павло.

Натомість, захисники та прокурор тлумачать почуте по-різному.

"Фактично, як зазначає потерпілий, поранення він отримав з напрямку банку "Аркада". Ми не побачили доказів, які б вказували на те, що це поранення було завдано саме підсудними", – стверджує адвокат Олександр Горошинський.

"Як вказав сам потерпілий, він чітко бачив у бінокль перед собою за сніговою барикадою особу, яка цілилась у нього зі зброї. Також ним було вказано, що він бачив, підкреслюю, особу, як йому здалося, на банку "Аркада". Однак, на уточнююче запитання, чи була зброя у цієї особи, він не вказав. Сказав, що бачив просто силует", – переконує прокурор Роман Псюк.

Ксенія Дворнікова, Влад Каретник, "5 канал"

Попередній матеріал
Засідання у справі колишнього голови Миколаївської ОДА, якого звинувачують в отриманні хабара - трансляція
Наступний матеріал
"І гордість, і смуток": на Вінниччині встановили меморіал пам'яті загиблим в АТО воякам

Затримано "тітушку", який підозрюється у викраденні та катуванні людини під час Євромайдану – ГПУ

"Це зграя псів": Двоє свідків дали емоційні свідчення про злочини "Беркуту" на Майдані

Провокація на засіданні у справі розстрілів на Інститутській: "беркутівців" облили червоною рідиною

Суд у справі розгону Майдану: екс-беркутівці обрали для себе тактику мовчанки