Віктор Медведчук
Віктор Медведчук Фото з соцмереж

Суд не визнав санкції проти телеканалів Медведчука порушенням прав громадян

  Читайте по-русски
  Протягом 30 днів позивач може оскаржити це рішення

  Касаційний адмінсуд Верховного Суду завершив розгляд однієї зі справ щодо застосування санкцій проти телеканалів, підконтрольних Віктору Медведчуку. Про це йдеться в рішенні суду.

  Автором позову став харківський юрист, член "Чугуївської правозахисної групи" Роман Лихачов. Розгляд справи завершили 19 березня. Позивач оскаржував указ президента Володимира Зеленського, яким було введено в дію рішення РНБО щодо санкцій проти Тараса Козака і низки його телеканалів, які неформально належать Віктору Медведчуку.

  Суд перевіряв, чи є втрата доступу до інформаційних програм, які транслюють ці канали, порушенням прав позивача, гарантованих Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод.

  "Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, суд схвалив рішення, яким відмовив у задоволенні позовних вимог", – наголосили в суді.

  Повний текст рішення пообіцяли оприлюднити протягом п'яти робочих днів. Позивач має право оскаржити рішення протягом 30 днів із дня складання повного тексту.

  Крім цього, на розгляді в суду зараз перебуває ще 10 позовних заяв, якими також заперечується указ Зеленського від 2 лютого щодо рішення РНБО.

  Нагадаємо, що 2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони про застосування санкцій проти нардепа "Опозиційної платформи – За життя" Тараса Козака та телеканалів, що йому належать. Відповідне рішення РНБО ухвалила також 2 лютого 2021 року.

  Рішення стало несподіванкою, особливо враховуючи те, що Зеленський ще у 2019-му запевняв, що поважає NewsOne, і обіцяв "нікого не закривати". У Мінкульті заявили, що звернуться до YouTube, аби заблокувати канали Медведчука і на теренах відеохостингу.

  Попередній матеріал
  Через критичну ситуацію із COVID-19 Філіппіни закупили російську вакцину
  Наступний матеріал
  Правоохоронці прийшли з обшуками до родичів Медведчука та Козака
  Loading...

  Медведчук пішов оскаржувати санкції проти нього до Верховного Суду

  Верховний Cуд почав розгляд справи щодо скасування санкцій проти телеканалів Медведчука

  Блокування телеканалів Медведчука: Верховний Суд залишив без руху позов ZiK до Зеленського

  Верховний Суд розгляне позов про скасування санкцій щодо телеканалів Медведчука

  Заблоковані телеканали Медведчука можуть тріумфально повернутися до українського медіапростору – депутат

  "Влада вже має готуватися до захисту": депутат про санкції щодо телеканалів Медведчука